Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 8, 2022

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 8, 2022

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

ФПУ про роботу під час воєнного стану та спрощений режим регулювання трудовихвідносин
Редакція звернулася до Федерації професійних спілок України з проханням надати відповіді на запитання, які належать до компетенції профспілок, зокрема й тих, що стосуються змін у законодавстві в умовах воєнного стану. Пропонуємо до прочитання відповідь голови ФПУ Григорія Васильовича Осового.

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Розслідування нещасних випадків на виробництві. Приклади
Як розслідувати нещасний випадок з працівником, який перебував в іншій області? Яка процедура розслідування нещасного випадку з працівником, який перебуваючи на робочому місці отримав поранення, а зібрати комісію неможливо? Як отримати в поліції завірену копію постанови про закриття кримінального провадження? Отримуйте відповіді зі статті.

ПАМ’ЯТКА

Послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при судомах

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Чи очікувати змін в питанні навчання і перевірки знань з охорони праці
Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України, звернувся листом до Прем’єр-міністра України Дениса Анатолійовича Шмигаля, щоб привернути увагу до одного з аспектів діяльності Державної служби України з питань праці, який має ознаки корупційної діяльності, зокрема навчання фахівців з питань охорони праці. Пропонуємо до прочитання звернення Конфедерації роботодавців України та відповідь Міністерства юстиції України.

Заклади освіти. Дії при виникненні надзвичайних ситуацій, нещасних випадків, невідкладних станів
Дії працівників закладу освіти при виникненні надзвичайних ситуацій. Розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану. Надання домедичної допомоги при невідкладних станах

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Як допустити працівника до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність. Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки. Читайте матеріал та отримуйте зразки документів для організації безпечної роботи.

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога постраждалим при ураженні електричним струмом або блискавкою

Запобігаємо травматизму. Як правильно підібрати захисні огородження?
Нормативне регулювання та види захисних огороджень. Вимоги, умови застосування та участь відповідального керівника робіт. Використання знаків безпеки. Наслідки нехтування захисними огородженнями та яке покарання очікує.

Звалювання дерев. Як гарантувати безпечне виконання робіт
Вимоги до обладнання та порядок дій при звалюванні дерев. Алгоритм дій вальника лісу та помічника вальника перед початком робіт. Правила безпеки при видаленні дерев на вулицях населених пунктів.

ПАМ’ЯТКА

Дії при евакуації, якщо ви на підприємстві

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Діяльність ФОП. Правильна організація охорони праці навіть в умовах війни
Хто та як визначає і затверджує у ФОП переліки робіт з підвищеною небезпекою та обов’язкових для виконання актів з ОП? Чи може підприємець сам розробляти інструкції з ОП? Особливості проведення інструктажів та забезпечення ЗІЗ? Зразки документів для правильної організації ОП.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

Домедична допомога при судомах. Спростовуємо міфи
До яких ускладнень можуть призвести судоми? Спростовуємо міфи про допомогу людині у якої виникли судоми. Заходи з профілактики та алгоритм дій при наданні домедичної допомоги.

ПАМ’ЯТКА

Послідовність дій при наданні домедичної допомоги дорослим при раптовій зупинці кровообігу за відсутності автоматичного зовнішнього дефібрилятора

Придбати