...

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 7, 2022

ІНТЕРВ’Ю

Інспектування у сфері пожежної безпеки. Чому доцільно проводити навіть в умовах воєнного стану?
Як бути суб’єктам господарювання, які вирішили перевірити продукцію, процес, установку чи їх проєктування та визначити відповідність їх конкретним вимогам; чому так важливо виконувати інспектування систем пожежогасіння, оповіщення, управління евакуацією людей та що для цього треба зробити; як підготуватися до перевірок з пожежної безпеки на підприємстві; чи можливе проведення інспектування в умовах воєнного стану та багато інших питань в інтерв’ю Вячеслава Валентиновича Євстіфєєва, директора ТОВ «Український центр сертифікації «Технології безпеки».

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Що треба знати про профілактику мінно-вибухових травм і плани цивільного захисту на особливий період
Редакція виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» звернулася до Державної служби України з надзвичайних ситуацій з проханням відповісти на запитання щодо практичних рекомендацій з профілактики мінно-вибухових травм, надання домедичної допомоги постраждалим при мінно-вибухових пораненнях і відпрацювання планів цивільного захисту на особливий період. Пропонуємо до прочитання відповідь директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій Віктора Вітовецького.

ПАМ’ЯТКА

Правила безпеки в торговельно-розважальних закладах під час повітряних тривог

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

Дотримання вимог законодавства та охорона праці під час воєнного стану
Редакція звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням надати відповіді на запитання, щодо дотримання роботодавцями вимог законодавства про працю та охорону праці під час воєнного стану. Пропонуємо до прочитання відповідь.

ПАМ’ЯТКА

Дії відповідальних осіб у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Воєнний стан. Які вимоги безпеки під час очного навчання?
Дізнайтеся зі статті про аудит закладів загальної середньої освіти щодо наявності та облаштування бомбосховищ. Захисні споруди: утримання та експлуатація. Вимоги до використання захисних споруд за призначенням.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Як подбати про пожежну безпеку під час жнив
Роботи зі збирання врожаю. Як підготуватися? Якими нормативними документами керуватися організовуючи відповідні роботи? Вимоги до збиральної техніки, до збирання колосових і скиртування. Дії при виникненні пожежі.

Діяльність ФОП. Правильна організація охорони праці навіть в умовах війни
Хто призначається відповідальним за організацію охорони праці в діяльності ФОП? Видача посвідчення про проходження навчання в умовах воєнного стану. Що та хто має зробити у ФОП для визначення небезпечних і шкідливих виробничих факторів та вжити заходів щодо попередження їх дії на працівників?

ПАМ’ЯТКА

Категорично забороняється у період збирання врожаю

Азотна кислота. Запобіжні заходи, захист, допомога при отруєнні
Який вплив на організм людини? Запобіжні заходи при виробництві, зберіганні та транспортуванні. Засоби, що використовуються для захисту. Домедична допомога при отруєнні азотною кислотою.

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога при отруєнні азотною кислотою

Дії при виникненні пожежі під час збирання врожаю

ЕКСПЕРТ АКЦЕНТУЄ УВАГУ

Посадова інструкція. Відповідальність — право чи провина?
Поняття «відповідальність» і «бути притягнутим до відповідальності». Як тлумачать поняття «відповідальність» за кордоном? Поняття «відповідальність» в законодавстві України. Вимоги, які треба буде враховувати при підготовці нових нормативно-правових актів.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Звалювання дерев. Як гарантувати безпечне виконання робіт
Перш ніж почати роботи — створюємо технологічну карту. Хто може валити ліс: вимоги до працівників. У чому мають працювати: засоби індивідуального захисту?

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

Тепловий та сонячний удар. Профілактика та домедична допомога
Тепловий та сонячний удар: в чому різниця? Які симптоми виникають та заходи профілактики? Як надати домедичну допомогу при тепловому та/або сонячному ударі? Що треба робити в разі зупинки дихання?

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога при тепловому та/або сонячному ударі

Домедична допомога в разі зупинки дихання при тепловому або сонячному ударі

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

План роботи інженера з охорони праці на ІІІ квартал 2022 року

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Хто відповідає за планове обстеження об’єктів та чи проводити його під час воєнного стану?

Придбати