Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 6, 2022

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 6, 2022

ІНТЕРВ’Ю

«Вірю, що ми побудуємо країну нових відносин, перспектив та сучасного рівня життя»
Про механізм проведення обстеження пошкоджених у результаті збройної агресії росії будівель і споруд, зокрема об’єктів критичної інфраструктури; за яких умов здійснюватиметься обстеження будівель і споруд в умовах воєнного стану та хто такі дії виконуватиме; про потужну єдину Всеукраїнську платформу, яка об’єднала навколо себе архітекторів, проєктантів, експертів, спеціалістів у галузі інфраструктури та цивільного будівництва; про благодійну діяльність для пришвидшення Перемоги над окупантами в інтерв’ю Віктора Петровича Лещинського, президента Національного експертно-будівельного альянсу України.

Безпека праці та екологічна безпека — нова спільна матриця для бізнесу у всій Європі
Чому ESG — новий вимір зростання бізнесу і чому безпека праці та екологічна безпека — фундамент залучення інвестицій? Чому мультифаховість — шлях до професійного зростання і пігулка від епідемії безробіття? Як захистити себе та бізнес під час війни? Що гальмує в Україні перехід до сталого розвитку? Про це і не тільки в інтерв’ю Людмили Циганок, директора Національного центру стійкого розвитку, Президента української асоціації професіоналів довкілля ПАЕУ.

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Дотримання вимог законодавства та охорона праці під час воєнного стану
Редакція виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням надати відповіді на запитання, щодо дотримання роботодавцями вимог законодавства про працю та охорону праці під час воєнного стану.

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Як діяти під час загроз в умовах бойових дій/воєнного стану
Сьогодні, коли відбувається повномасштабна війна росії проти України, надзвичайно важливо вчасно надати відповідну допомогу постраждалим, будь-то вибухова, вогнепальна проникаюча травма чи отруєння невідомою речовиною. У цьому матеріалі відповіді на запитання, які турбують читачів нашого видання, надає завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, доктор медичних наук, професор Анатолій Михайлович Гринзовський.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

«Dynamic risk assessment». 8 кроків оцінки професійних ризиків пожежних
Оцінюємо ситуацію та ризики відповідно до стандартних процедур. Обираємо оперативний план дій, сили та засоби. Визначаємо тактичні завдання та забезпечуємо тактичний контроль. Уточнюємо прийнятний план на місці інциденту.

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Подбайте про ЗІЗ для працівників житлово-комунального господарства
Облік видачі, повернення ЗІЗ і як діяти, якщо вони передчасно зносилися. Можливість використання ЗІЗ кількома працівниками. Обслуговування, зберігання та особливості забезпечення ЗІЗ працівників, які виконують газонебезпечні роботи.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Лайфхаки на кожен день. Виконуємо вимоги пожежної безпеки
Багато шляхів, якими можна було б піти, уникаючи тих чи інших складнощів, можуть суперечити основам забезпечення пожежної безпеки — послідовності, системності, підвищеній відповідальності. Продовжуємо надавати порадами з вдосконалення або спрощення дій та процесів щодо забезпечення відповідного захисту від пожеж.

В ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОП

Тестові завдання з охорони праці

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Відеоспостереження у готелі. Підглядати — погано, але як зробити крок до безпечної праці?
Як відеоспостереження може допомогти в профілактиці нещасних випадків на підприємстві? Дії роботодавця для організації відеонагляду в готелі. Відповідальність за використання негласних технічних засобів збору інформації.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Придбати