Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 4, 2020

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 4, 2020

Рубрика — Інтерв’ю
— Новий стандарт має захистити працівників
Цього року девізом Дня охорони праці, що відзначатиметься 28 квітня, МОП визначено «Насильство і домагання у сфері праці». Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Петрович Савчук в інтерв’ю для виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» охарактеризував перспективу ратифікації Україною конвенції МОП № 190.

Рубрика — Нещасні випадки. Судова практика
— Замість соціального захисту — судова тяганина
До вашої уваги — деталі судового процесу. Працівник звернувся до суду з вимогою відшкодувати йому моральну шкоду, що виникла внаслідок нещасного випадку на виробництві. Якого ж висновку дійшли суди та чим обернулася ця історія для роботодавця?

Рубрика — Документація з охорони праці
— Розробляємо наряди-допуски згідно наказу Мінсоцполітики від 4 липня 2019 року
Заключна частина статті про положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки та необхідні документи. Нагадаємо, в ОППБ №№ 1, 2 та 3-2020 надано зразки форм акта-допуску, наряду-допуску та журналів їх реєстрації, зазначені обов’язки осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт.

Рубрика — Безпека праці
— Газозварювальні роботи: мінімізуємо професійні ризики
Газозварювальні роботи належать до вогневих, тож під час підготовки до них та їх проведення важливо дотримуватися вимог пожежної безпеки. Вогневими роботами вважаються виробничі операції, пов’язані з використанням відкритого вогню, іскроутворенням та нагріванням деталей, устаткування, будівельних і технологічних конструкцій до температур, що здатні викликати займання горючих речовин, матеріалів, парів легкозаймистих рідин. Такі роботи є небезпечними не лише для самого виконавця, а й для людей, що перебувають у безпосередній близькості, тож надважливо у процесі їх виконання вживати всіх необхідних заходів для мінімізації професійних ризиків і запобігання виникненню небезпечних факторів.

Рубрика — Безпека праці
— Посвідчення з електробезпеки для інспектуючи працівників
Чи мають проходити навчання і перевірку знань з ПБЕЕС працівники, які здійснюють перевірки та інспектування? Що спільного між контролем за дотриманням вимог ПБ і контролем за БЕЕС? Хто належить до «інспектуючих працівників» і чи необхідні їм  посвідчення? Відповіді на ці запитання шукайте у статті.

Рубрика — Законодавство. Зміни. Нововведення 
— Набрав чинності новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском 
Як дія Технічного регламенту стосується безпеки праці та охорони здоров’я працівників, на що звертати увагу під час вибору виробничого обладнання і якими мають бути дії роботодавця, якщо виробниче обладнання не відповідає вимогам безпеки та захисту здоров’я під час його використання працівниками.

Рубрика — Відповідаємо
— Топ-100 запитань до експертів

Час перебування у шкідливих умовах праці

Що таке гранично допустима максимальна разова та середньозмінна концентрація шкідливої речовини у повітрі робочої зони? Скільки робочого часу працівник має перебувати в шкідливих умовах праці, щоб його робоче місце підлягало атестації? Яким НАОП це передбачено?

Перша домедична допомога

У Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві є поняття «перша домедична допомога». Розкажіть, будь ласка, докладніше про цей термін. Що він означає? Що взагалі означає термін «домедична допомога»? Хто зобов’язаний її надавати?

Вимоги з ОП у розділі «Відповідальність сторін»

Між підприємствами укладаються договори на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції будівель і споруд, технічного переоснащення. Які вимоги з охорони праці у розділі «Відповідальність сторін» мають бути прописані в договорі згідно вимог законодавчих актів з охорони праці?

Комплектування та утримання ЗІЗ

НПАОП 0.00-7.17-18 «Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці» не обумовлена можливість використання ЗІЗ (перш за все, спецодягу), що були у використанні і знаходяться в задовільному стані. Як уникнути необґрунтованих витрат, не порушуючи нормативні вимоги? 

Причини відмови у видачі декларації

Для виконання робіт підвищеної небезпеки на підприємстві необхідно отримати відповідну декларацію. Які можуть бути підстави для відмови у видачі такого документа? Яким нормативним актом передбачено кожне місце виконання робіт вказувати окремою декларацією, а не всі в одній?

Придбати