...

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 3, 2020

Інтерв’ю

— Впроваджуємо кращі практики з гігієни та безпеки праці

Нещасні випадки. Судова практика

— До уваги роботодавців! Моральну шкоду доведеться відшкодувати

Документація з охорони праці

— Розробляємо наряди-допуски згідно наказу Мінсоцполітики від 4 липня 2019 року. Інформаційно-аналітична довідка

— Пожежі-2019: аналіз та основні причини

Дані моніторингу стану пожеж у 2019 р. наводить начальник відділу пожежно-профілактичної роботи ДПТ України Валентин Стоєцький.

 Засоби захисту

— Засоби колективного захисту: економічна доцільність і соціальний обов’язок

Експерт розповідає про призначення засобів колективного захисту та підказує, як визначити рівень витрат на заходи безпеки за спеціальною формулою, а також знайомить з міжнародним досвідом щодо доцільності використання засобів колективного захисту.

 Фотофакт

Типові порушення, що допускаються під час експлуатації засобів підмощування
Вкотре в об’єктив фотокамери потрапили типові порушення, що допускаються під час експлуатації засобів підмощування.

Відповідаємо

Топ-100 запитань до експертів

Вимоги безпеки при нітроцементації

На підприємстві планують впровадити нітроцементацію для хіміко-термічної обробки. Якими мають бути вимоги безпеки? Хто може виконувати роботи з нітроцементації? Які ЗІЗ необхідно використовувати?

Кого направляти на попередній медичний огляд

Ст. 17 Закону України «Про охорону праці» вимагає проводити медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах зі шкідливими чи небезпечними умовами праці і там, де є потреба у професійному доборі, а також працівників віком до 21 року. Чи може робота за деякими професіями (зокрема, директора) бути віднесена до робіт особливого характеру? Чи слід направляти на попередній медичний огляд працівників певних професій та посад, які будуть працювати на неважких роботах (директор, менеджер, прибиральник тощо), якщо їм більше 21 року?

Як визначити, коли ЗІЗ необхідні

Як визначити доцільність використання ЗІЗ.

ЗІЗ чи безпечні процеси?

Що обрати: ЗІЗ чи безпечні процеси? Чим обумовлений пріоритет? Перевага має надаватися засобам колективного захисту чи індивідуального?

Вимоги безпеки під час експлуатації балонів з киснем та аргоном

Неподалік підприємства розташовані два металеві склади, в яких окремо знаходяться балони, наповнені киснем та аргоном. Який НПА регламентує вимоги пожежної безпеки під час складування балонів з цими газами? Яка допустима відстань від навантажувально-розвантажувальних майданчиків і складу з балонами до будинків і споруд? Які НПА регламентують вимоги безпеки під час експлуатації балонів з киснем та аргоном?

Вимоги безпечної експлуатації верстатів

На підприємстві експлуатуються металорізальні та деревообробні верстати. Виконання яких вимог має забезпечити роботодавець? Який НПА визначає вимоги охорони праці під час експлуатації названих верстатів?

Чи потрібна атестація зварнику

Чим безоплатно забезпечуються працівники, зайняті на роботах з важкими та шкідливими умовами праці? На що вони мають право? Чим обґрунтована необхідність проведення атестації зварника, якщо зварювальні роботи за інтенсивності 100% ведуться лише 1,5–2 місяці на рік?

Аутсорсинг у виробничому процесі

Що таке документ дозвільного характеру? Ким встановлюється порядок проведення дозвільної (погоджувальної) процедури, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру? Чи має право ця юридична особа виконувати роботи та експлуатувати обладнання підвищеної небезпеки, на які отримала дозвіл Держпраці для іншої юридичної особи за угодою? Які документи на роботи підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки Держпраці надає одночасно з дозволом для того, щоб виконувати роботи підвищеної небезпеки або експлуатувати обладнання підвищеної небезпеки для іншої юридичної особи?

Хто розробляє інструкції з ОП та ПБ для відділу

Хто має розробляти інструкції з охорони праці та пожежної безпеки для відділу (відокремленого підрозділу) — інженери з охорони праці та пожежної безпеки підприємства чи керівник відділу?

Експлуатуємо ручний електроінструмент правильно

Який НПА визначає загальні вимоги безпеки під час експлуатації ручного електроінструменту? На підприємстві використовуються електроінструмент II та III класу безпеки, знижувальні трансформатори, кабельні подовжувачі. Чи підлягає цей електроінструмент періодичній перевірці? Чи може підприємство власними силами проводити випробування електрообладнання для власних потреб?

Придбати