...

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 2, 2023

В ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Роботи підвищеної небезпеки: покроковий алгоритм допуску працівника
Багато робіт на виробництві характеризуються підвищеною небезпекою, і навіть незначні порушення в організації їх виконання можуть спричинити виникнення нещасних випадків. Кожен нещасний випадок вимагає проведення розслідування і, якщо з’ясується, що людина була допущена до робіт підвищеної небезпеки з порушеннями, то роботодавець понесе суворе покарання: від штрафів — до заборони роботи підприємства та кримінальної відповідальності. Як цього уникнути — розбиралися у статті.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Як замовнику убезпечити себе від ризику, якщо на підприємстві будівельні роботи виконує підрядник
Допуск підрядника на територію підприємства. Інформування про заходи з ОП та безпека при виконанні робіт. Хто відповідає за ОП, якщо роботи виконують кілька підрядників? Відповіді на ці питання, а також рекомендації щодо запобігання нещасним випадкам отримайте в цьому матеріалі.

Ручний електроінструмент. Застосуйте метод, що підвищить продуктивність і збереже здоров’я працівника
Як неврахування ергономічних властивостей ручного електроінструмента призводить до погіршення здоров’я працівника та як визначити найважливіші критерії, що впливають на продуктивність працівника при роботі з ручним електроінструментом?

ПАМ’ЯТКА

Навантаження (розвантаження) балонів зі стислими, зрідженими та розчиненими під тиском газами

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Новий Порядок ідентифікації ОПН. Як виконати ідентифікацію об’єкта: пояснюємо на прикладі
Про законодавче підґрунтя ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та поняття ПНО йшлося в ОППБ № 1-2023. Далі — продовження прикладу умовної ідентифікації ОПН, розпочатого в минулому номері, та зразок оформлення повідомлення про результати ідентифікації ОПН.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Як правильно розрахувати час евакуації з приміщень об’єкта у випадку пожежі
Дізнайтеся якими НПА регулюється питання проведення розрахунку часу евакуації та про розрахунок часу евакуації, як комплексний підхід, що моделює саму евакуацію та розраховує час настання граничних значень для небезпечних чинників пожежі.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Вибухонебезпечне середовище: як гарантувати безпеку та зберегти кошти підприємства
Безпека при виконанні робіт у потенційно вибухонебезпечному середовищі. Дистанційна робота: що врахувати у трудовому договорі та про безпеку при розташуванні вибухонебезпечного обладнання поза межами підприємства? А також алгоритм дій на підприємстві для забезпечення безпечних умов праці.

Дозвіл чи декларація? Особливості на період дії воєнного стану
Дії для одержання Дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Дії для одержання Декларації відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці. Постанова КМУ № 357. Особливості на період дії воєнного стану.

ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ

Порядок № 1107. Зверніть увагу на зміни

Постановою № 59 затверджено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

Рекомендації з домедичної допомоги в умовах застосування хлорпікрину
Завдяки вчасному та якісному інформуванню населення й підготовці до дій на випадок застосування хлорпікрину можна зменшити ризик негативних проявів на здоров’я та врятувати більшість життів. Вивчайте важливі рекомендації.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Якою інструкцією встановлюються вимоги безпеки для оператора інформаційно-комунікаційних мереж

Придбати