Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Журнал відповідає читачам

Анатолій СТОВБУН,
доцент кафедри водогосподарських систем і охорони праці Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, кандидат медичних наук

 

Як проводити розслідування нещасного випадку невиробничого характеру?

Поспішаючи на роботу, я отримав травму ноги (розтягнення зв’язок гомілково-ступеневого суглоба).
Чи потрібно проводити розслідування цього нещасного випадку? Якщо так, то хто має це робити?
М. А. Іванюк, слюсар

Нещасний випадок стався в неробочий час, тому він підлягає розслідуванню та обліку згідно з положеннями про створення комісії з розслідування, проведення такого розслідування та обліку нещасного випадку, які наведені у постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» від 22 березня 2001 р. № 270 зі змінами, внесеними постановами уряду від 21 листопада 2007 р. № 1356 та від 19 серпня 2009 р. № 885.

 

Скільки часу треба зберігати акт розслідування нещасного випадку за формою НТ?

Протягом якого терміну треба зберігати на підприємстві акт розслідування нещасного випадку невиробничого характеру (за формою НТ)?
Світлана Назаренко,
голова профкому підприємства

 

Положеннями постанови КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» від 22 березня 2001 р. № 270 (зі змінами) не визначено конкретного терміну зберігання на підприємстві акта за формою НТ.
Разом з цим, акт розслідування нещасного випадку за формою НТ повинен бути доданий до листка непрацездатності, який є наслідком травмування, для здійснення оплати. Тому такий акт за формою НТ зберігається в бухгалтерських документах підприємства не менше ніж відповідний листок непрацездатності.

 

Чи є виробничою травма працівника, отримана під час бійки в обідню перерву?

Між робітниками нашого підприємства внаслідок розпиття алкогольних напоїв під час обідньої перерви виникла бійка, під час якої одному з них було нанесено тілесні ушкодження середньої важкості. Постраждалий перебував на лікарняному протягом 17 днів.
Як визначити цю травму — як виробничу чи як побутову?
Марія Василівна,
голова комісії соцстраху підприємства

 

Оскільки бійка сталася на виробництві в робочий час, то отриману внаслідок неї робітником травму слід вважати виробничою. Тому на підприємстві потрібно скласти акти розслідування нещасного випадку виробничого характеру, керуючись положеннями постанови КМУ «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» від 30 листопада 2011 р. № 1232(зі змінами та доповненнями).

 

Чи має право інженер з охорони праці накладати штраф на працівника свого підприємства?

Інженер з охорони праці нашого підприємства, користуючись своїм службовим становищем і з огляду на наші напружені особисті стосунки, наклав на мене штраф, мотивуючи це тим, що я начебто систематично порушую вимоги нормативних актів з охорони праці. Чи має він право на такі дії?
Антон, м. Харків

Ні, такого права він не має. Права інженера з охорони праці визначено Типовим положенням про службу охорони праці (НПАОП 0.00-4.35-04), затвердженим наказом Держнаглядохоронапраці від 15 листопада 2004 р. № 255.
Право накладання адміністративних штрафів цим документом спеціалісту з охорони праці не надано. Його дії можна оскаржити у комісії підприємства з охорони праці або у судових органах.

Стаття надана редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека» 
(детальніше — журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 10, 2015)Розсилка новин