Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Покращити безпеку роботи

Згідно з повідомленням прес-служби головного управління ДСНС України у Київській області 7 липня 2015 р. у м. Бровари в торговельному кіоску на автобусній зупинці пролунав вибух, внаслідок якого загинула кіоскерка та ще одну людину було травмовано.

За попередніми даними, причиною вибуху став порошковий вогнегасник ВП-6, який знаходився всередині кіоску. Ймовірно, причиною вибуху стала спека та дія прямих сонячних променів. За фактом події правоохоронними органами відкрито кримінальне провадження щодо порушення вимог законодавства про охорону праці.

У зв’язку з цією трагедією Добровільне пожежне товариство України розіслало вказівку директорам підлеглих підприємств щодо додержання технологічних вимог і покращення якості робіт при виконанні технічного обслуговування первинних засобів пожежогасіння. Зокрема, керівникам підприємств ДПТ доручено:

– приймати на технічне обслуговування вогнегасники, сертифіковані в Україні;
– провести позапланові інструктажі з питань охорони праці з усіма працівниками підприємств з відповідним документальним оформленням;
– керівникам та виконавцям робіт своєчасно пройти спеціальні навчання за напрямом виконуваних робіт.

У регіонах України ДПТ проводить посилену практичну роботу з користувачами первинними засобами пожежогасіння щодо навчання людей правил пожежної безпеки та норм експлуатації вогнегасників.

Валентин Стоєцький,
начальник відділу пожежно-профілактичної роботи ДПТ України

Стаття надана редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека» 
(детальніше — журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 8, 2015)Розсилка новин