Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Встановлення захисних кожухів для пневмошліфмашинок

На підприємстві використовуються пневмошліфмашинки для зачистки деталей. Який НПАОП вимагає встановлення при роботі на пневмошліфмашинці захисних кожухів?

Якщо існує небезпека нещасного випадку через механічний контакт працівника з рухомими деталями засобу праці, цей засіб повинен бути оснащений додатковими захисними пристроями, які обмежували б доступ до небезпечної зони або зупиняли б рухомі деталі у разі наближення людини до небезпечної зони (п. 1.8 розділу V Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених наказом МНС України від 25 січня 2012 р. № 67; НПАОП 0.00-7.11-12).

ДСТУ EN 792-7-2005 «Ручні не електрифіковані механізовані інструменти. Вимоги безпеки. Частина 7. Інструменти шліфувальні», затверджений наказом Держспоживстандарту Украхни від наказ від 30 грудня 2005 р. № 386, поширюється на інструмент на інструмент з пневматичним або гідравлічним приводом обертання або лінійного переміщення, що їх обслуговує оператор і які перебувають: у руці або в руках оператора, з абразивними кругами з периферійною робочою швидкістю не більше 80 м/с; відрізними кругами з периферійною робочою швидкістю не більше100 м/с; абразивними кругами зовнішнім номінальним діаметром не більше 230 мм; відрізними кругами з зовнішнім номінальним діаметром не більше 300 мм; дротовими щітками, відповідно до п. 5.1.6 якого «захисні кожухи не обов’язкові, але рекомендовані для конусних і циліндричних кругів з діаметром меншим 50 мм і для дротових щіток».

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 12, 2017

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання

Розсилка новин