Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Визнання нещасного випадку пов’язаним з виробництвом

На нашому підприємстві стався нещасний випадок з одним із працівників. Комісією підприємства було проведено розслідування нещасного випадку і встановлені такі обставини та причини:
1. Обставини, за яких стався нещасний випадок
2 лютого 2014 р. о 21 годині комірник складу готової продукції П. заступив на зміну на склад готової продукції. Бригада вантажників під його керівництвом проводила завантаження автомобілів м’ясом курятини і субпродуктів згідно з планом доставки замовлень.
3 лютого 2014 р. близько 2 години ночі, закінчивши завантаження чергової машини, І., Ф. і П. сіли обідати і при цьому вживали спиртні напої. О 7 годині 40 хвилин під завантаження до рампи складу готової продукції став черговий автомобіль. Але оскільки охолоджена продукція ще не була готова до завантаження, комірник П., взявши з собою вантажників Ф. та І., сказав водієві автомобіля їхати на промисловий холодильник ТзОВ «С» для завантаження 20 ящиків м’яса курятини.
В холодильній камері П., не побачивши першої палети з потрібною продукцією, виліз по палетах, що стояли з лівого боку далі від входу в камеру в два яруси, на ящики з продукцією на висоту 2,5 метрів і почав кидати вниз ящики вагою 10 кг вантажнику Ф., який ловив їх руками і складав в камері, а вантажник І. виносив їх для вантаження в автомобіль. Подаючи черговий ящик з продукцією, потерпілий нахилився вперед, не втримався на ящиках і впав на підлогу камери, отримавши забійні рани голови, шиї і руки.
Ф. підняв потерпілого, вивів його зі складу і разом з охоронцем території ТзОВ «С» відвів П. на прохідну підприємства, звідки було викликано швидку допомогу, яка доставила потерпілого в центральну міську лікарню.

2. Причини настання нещасного випадку:
– технічні причини відсутні;
– організаційні причини відсутні;
– психофізіологічна причина: алкогольне сп’яніння.
Згідно з листом центральної міської лікарні від 26 лютого 2014 р. П. госпіталізований в хірургічне відділення з діагнозом: Забійні рани волосистої частини голови, забій шийного відділу хребта, забій правої кисті. Крім того, за результатом проведеного за допомогою алкотесту дослідження у повітрі, яке видихав П. при госпіталізації, було виявлено 0,94 % вмісту алкоголю, що послугувало підставою для встановлення супутнього діагнозу: алкогольне сп’яніння.
Після подання цього Акта розслідування в ТУ Держгірпромнагляду нам було видано припис за формою Н-9 про незгоду з висновками розслідування і проведенням повторного (додаткового) розслідування з метою пов’язання цього випадку з виробництвом.
На підставі викладеного вище та враховуючи те, що випадок стався з потерпілим, який, відповідно до посадової інструкції, був організатором робіт на складі, прошу дати роз’яснення про необхідність пов’язання цього випадку з виробництвом.

Дмитро, інженер з охорони праці

На підставі ч. 2 п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1232 (далі — Порядок № 1232), нещасний випадок вражається пов’язаним з виробництвом, коли він стався у робочий час, на території підприємства та під час проведення робіт в інтересах підприємства. Зазначений вище пункт Порядку № 1232 є підставою для пов’язання з виробництвом і нещасного випадку з П.

Слід зазначити, що розслідування нещасного випадку має бути направлено на визначення об’єктивних причин настання нещасного випадку та розроблення заходів щодо запобігання подібних нещасних випадків у майбутньому. При цьому, основна причина нещасного випадку — безпосередня причина, в результаті якої стався нещасний випадок, а супутні причини — причини, які можуть сприяти та наближати момент настання нещасного випадку, ускладнювати його наслідки, але не виключають його.

Основна причина нещасного випадку з П. пов’язана з використанням підручних матеріалів (розташованих у два яруси палетів) як засобу підмощування для проведення вантажно-розвантажувальних робіт на висоті, що заборонено нормативними документами. Перебування П. у стані легкого алкогольного сп’яніння однозначно не може бути основною причиною нещасного випадку, а лише може сприяти його настанню.

Одним із заходів щодо запобігання настання нещасного випадку має бути розроблення організаційно-технічних заходів безпечного проведення вантажно-розвантажувальних робіт з розташованих на висоті палет (умови безпечного проведення цієї технологічної операції в обов’язковому порядку має бути вирішено у виробничому процесі).

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин