Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Вимоги до експлуатації ліфтового обладнання

В машинном помещении лифта установлена балка для проведения ремонта лифтового оборудования — двутавр, закрепленный под потолком на всю длину помещения по оси лифтовой лебедки. На ней указаны номер балки и дата испытания. Эта балка испытывается после установки при строительстве здания, с оформлением акта скрытых работ.
Каковы требования к эксплуатации балки (срок эксплуатации, необходимость проведения периодических испытаний, оформление документов о возможности дальнейшей эксплуатации) и в каком нормативном акте это указано?
Существует ли необходимость оформления специального разрешения для проведения периодических испытаний (осмотров) балки, а также для оформления разрешения на продолжение эксплуатации?

Правилами будови і безпечної експлуатації ліфтів, затвердженими наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 1 вересня 2008 р. № 190, передбачено (п. 6.5.16.), що «у машинному приміщенні ліфта повинен бути встановлений пристрій для підвішування вантажопідйомного засобу, який призначений для проведення ремонтних робіт. Пристрій повинен бути розміщений над центром монтажного люка і повздовжньою віссю лебідки.

На цьому пристрої або поруч з ним повинна бути зазначена його вантажопідйомність або допустиме навантаження.»

Інших вимог, зокрема й щодо проведення випробувань, а також отримання дозволів, Правилами не встановлено.

Олександр КАЛАШНЮК,
експерт з охорони праці, головний технічний інспектор праці Федерації профспілок Вінницької області

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин