Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Реєстрація технологічного транспорту підприємства

Які засоби технологічного транспорту підприємства необхідно реєструвати та отримувати дозвіл на експлуатацію?

До технологічних транспортних засобів, на експлуатацію яких відповідно до п. 20 Додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26 жовтня 2011 р. № 1107, потрібно отримувати дозвіл від Держпраці належать «великотоннажний автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва» (ч. 1 п. 2 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8).

Порядок державної реєстрації технологічних транспортних засобів, які підлягають реєстрації, перереєстрації, тимчасовій реєстрації, зняттю з обліку Держпраці, визначає Порядок проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджений наказом Держгірпромнагляду України від 27 січня 2010 р. № 9, порядок відомчої реєстрації — Порядок відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8.

Існував Перелік типів технологічних транспортних засобів, підконтрольним Держгірпромнагляду, який був приведений у Додатку 1 до Правил державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 1 липня 2004 р. № 163 (втратив чинність на підставі Порядку проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого наказом Держгірпромнагляду України від 27 січня 2010 р. № 9), до якого входили:

1. Великотоннажні та інші технологічні автомобілі.
2. Трактори колісні і гусеничні, у тому числі з навісним обладнанням, інші машини і механізми на їх шасі; бульдозери; бурові машини, бурові установки; снігонавантажувачі, снігоочисники; машини, що прибирають тротуари; машини, що розкидають щебінь; трубоукладачі; тягачі; дорожня фреза; копер палебійний.
3. Екскаватори колісні і гусеничні.
4. Вантажопідйомні установки на спеціальному самохідному шасі.
5. Інші машини на спеціальному самохідному шасі.
6. Навантажувачі всіх типів, у тому числі електронавантажувачі, електрокари, електровізки.
7. Самохідна дорожньо-будівельна техніка: котки дорожні самохідні; віброкотки; пневмокотки; асфальтоукладачі, автоскрепери, автогрейдери.
8. Спецмашини: самохідні; на базі автомобілів; машини маркувальні; машини для ломки-футировки.
9. Причіпні пристрої: автотракторні причепи і напівпричепи; ваговози; розкидачі; грейдери причіпні; скрепери причіпні; пневмонагнітачі; вагони-гуртожитки; електростанції причіпні; дизель-генератори причіпні; цистерни причіпні; зварювальні агрегати причіпні; компресори причіпні, причіпна спецтехніка.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань

Розсилка новин