Підставка під вогнегасник власноруч — дешево та зручно


Підставка під вогнегасник власноруч — дешево та зручно

Перебуваючи в приміщеннях різних громадських будівель, я помітив, що деякі вогнегасники вішають на стіну. Виявляється, це визначено відповідними нормами. Проте іноді вогнегасники з різних причин закріпити на стіні неможливо, і тоді їх встановлюють на видних місцях на підлозі. Деякі ж вогнегасники через їхні конструктивні особливості неможливо поставити й таким чином. Виглядає досить негарно, коли, скажімо, вуглекислотні вогнегасники валяються десь за дверима приміщення або під шафою.

Для таких вуглекислотних вогнегасників продають спеціальні підставки, які допомагають вогнегаснику розміщуватися у вертикальному положенні. Проте у віддалених населених пунктах придбати таку підставку складно через її значну ціну.

Але я зрозумів, що можна виготовити підставку для вогнегасника  власноруч — вона буде не гірша за магазинну й навіть ще більш стійка.

Хочу поділитися одним із способів, як виготовити підставку для вуглекислотних вогнегасників типу ВВК-1,4 (ОУ-2) або ВВК-2 (ОУ-3).

Нам знадобляться деталі від старих меблів, які досить часто викидають на смітник або використовують як тверде паливо.

Отже, за роботу.

1. Візьмемо якусь частину дерев’яних меблів — дошку або ДВП — та випиляємо пилкою чи електролобзиком ось таку трикутну заготовку з отвором всередині.

Діаметр корпусу вогнегасника становить 110 мм, а отвір слід випиляти трохи меншим — він забезпечить стійкість вогнегасника. Для виготовлення отвору можна скористатися стандартними коронними свердлами (кільцевими пилами) діаметром 76, 89 чи 102 мм.

В цьому отворі вогнегасник досить добре утримується у вертикальному положенні. Підніжками для цієї підставки можуть слугувати три кришечки від пластикових пляшок (їх зазвичай також викидають на смітник).

2. Для ще більшої стійкості вогнегасника виготовимо з цього ж ДВП чи дошки три упори, які закріпимо по кутах трикутника.

Для скріплення всіх деталей достатньо навіть трьох шурупів. Ніжку і упор можна просто закріпити одним шурупом.

3. Для вогнегасників більших розмірів готову підставку бажано посилити верхнім трикутником.

4. Для надання кращого вигляду підставку можна пофарбувати, наприклад, у червоний колір.

Автор: Віталій Арсененко, учень 5 класу Сухополов’янської школи Прилуцького району Чернігівсьуої області.

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека» №4, 2017.

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!

Матеріали до теми


Наказ «Про службу пожежної безпеки в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України» (проєкт № 1580)
У пояснювальній записці до проєкту документа вказано, що наказ розроблено з метою забезпечення та дотриманням правил пожежної безпеки в Державній ...
Періодичність проведення вогнезахисту дерев’яних конструкцій
ЗАПИТАННЯ Яка періодичність проведення вогнезахисту дерев’яних конструкцій? Як проводиться перевірка відповідності вогнезахисту?   ВІДПОВІДЬ Насамперед слід керуватися Главою IХ «Правил ...
Протипожежний захист для шкіл і військових ліцеїв: Уряд затвердив розподіл коштів
Кабінет Міністрів України затвердив розподіл субвенції на протипожежний захист для закладів загальної середньої освіти, зокрема військових ліцеїв. Фінансування передбачено з ...