Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Навчання та перевірка знань уповноважених з питань ОП

Чи потрібно проходити навчання та перевірку знань з питань охорони праці уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці в навчальному закладі, який має дозвіл Держгірпромнагляду, чи достатньо проходження навчання й перевірки знань в комісії підприємства?
В. П. Тимчишин (Волинська обл.)

Відповідно до п. 1.7 Типового положення про діяльність уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.11-93), ці особи в місячний термін після обрання за рахунок роботодавця проходять навчання з охорони праці відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05).

Уповноважені найманими працівниками особи, які є членами постійно діючих комісій з перевірки знань з питань охорони праці, проходять навчання в учбовому закладі. Відповідно до п. 5.5 НПАОП 0.00-4.12-05, всі інші уповноважені найманими працівниками особи проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці стосовно робіт, виконання яких входить до їхніх функціональних обов’язків, безпосередньо на підприємстві.

Микола ФЕДОРЕНКО,
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві

Матеріал надано редакцією журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Розсилка новин