Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Чи можна компенсувати видачу молока грошима Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи маю я право компенсувати працівникам, які зайняті на роботах із шкідливими умовами праці, молоко грошима, якщо немає можливості придбати молоко та немає умов для його доставк

Чи можна компенсувати видачу молока грошима

Добрий день! Скажіть будь-ласка, чи маю я право компенсувати працівникам, які зайняті на роботах із шкідливими умовами праці, молоко грошима, якщо немає можливості придбати молоко та немає умов для його доставки, зберігання на підприємстві. При цьому у працівників не роз’їзний характер праці. Якщо так, то за якою вартістю необхідно його компенсувати?

Тетяна Головко

Шановна пані Тетяно, такого права у Вас немає.
Працівникам, зайнятим на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, молоко безоплатно видається відповідно до вимог Порядка бесплатной выдачи молока или других равноценных пищевых продуктов рабочим и служащим, занятым на работах с вредными условиями труда, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16 грудня 1987 р. № 731/П-13.
У пункті в цього акта чітко записано: «не допускать оплату молока деньгами, замену его другими товарами и продуктами (кроме равноценных — кефира, простокваши, мацони и т. д.), выдачу молока за одну или несколько смен вперед, равно как и за прошедшие смены и отпуск его на дом».
Придбання молока не викликає труднощів, але, враховуючи короткий термін його зберігання без холодильника, можу запропонувати Вам заміну молока кефіром, термін зберігання якого більший, ніж молока.

Розсилка новин