Роботи з пестицидами: про що слід пам’ятати роботодавцю


Роботи з пестицидами: про що слід пам’ятати роботодавцю

Роботодавцям необхідно проводити атестації робочих місць робітників складів та баз зберігання і постачання пестицидів і хімічної продукції, безпосередньо зайнятих навантаженням, розвантаженням і складуванням пестицидів.

Оскільки з 01.01.2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України №479 від 04.07.2017 р. про зміни, що вносяться до «Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. № 461.

Від цього часу робітники, які працюють на складах та базах зберігання і постачання пестицидів та хімічної продукції, безпосередньо зайнятих навантаженням, розвантаженням і складуванням пестицидів, користуються правом пільгового пенсійного забезпечення, за умови своєчасного проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Читайте також: Вимоги щодо безпеки під час використання пестицидів і мінеральних добрив

Керівник повинен ознайомити осіб, які працюють з пестицидами, з характеристикою пестициду, особливостями його дії на організм людини, з заходами безпеки, виробничої та особистої гігієни.

Окрім цього, необхідно проінструктувати по техніці безпеки і правилах пожежної безпеки, ознайомити з заходами надання першої долікарняної допомоги у випадках отруєння пестицидами.

При цьому слід наголосити, що до роботи з пестицидами не допускаються особи, яким не виповнилось 18 років, вагітні жінки та годувальниці, а також особи, які мають медичне протипоказання.

Разом з тим варто зазначити, що підприємство, яке відповідає за проведення робіт, повинно забезпечити всіх осіб, що працюють з пестицидами, засобами індивідуального захисту, а також  аптечками, які необхідні для надання першої долікарняної допомоги при отруєнні.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами

Матеріали до теми


Як безпечно використовувати агрохімікати
На Одещині тривають весняно-польові роботи. Сільськогосподарські підприємства проводять внесення різноманітних пестицидів та мінеральних добрив в ґрунт. З метою недопущення випадків ...
Унесення відомостей про реконструкції та модернізації обладнання, що працює під тиском: консультує експерт журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
ЗАПИТАННЯ Чи потрібно після проведення модифікації (реконструкції та модернізації) робити записи до журналу нагляду (паспорту)? Та які саме дані потрібно ...
Безпека праці під час експлуатації обладнання, машин і механізмів із рухомими та обертовими деталями під час розробки родовищ корисних копалин
Робота на кар’єрі передбачає підвищені ризики через наявність великогабаритної техніки, рухомих механізмів, пилу та інших небезпечних факторів. Дотримання правил безпеки ...