Мінрегіон спільно з громадськістю та експертами напрацював дорожню карту завдань із запровадження нових процедур розгляду та погодження відхилень від державних будівельних норм. Дорожня карта розроблена із залученням Міжнародної міжурядової організації з розвитку права (IDLO), Офісу ефективного регулювання (ВRDO), Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», Реанімаційного пакету реформ (РПР), Офісу підтримки та впровадження реформ (RST).
«Дерегуляція у будівельній галузі та усунення корупційних ризиків – пріоритетні завдання будівельного блоку Мінрегіону. У зоні особливої уваги – сфера державних будівельних норм. Ми вже маємо план з перегляду застарілих та затвердження нових ДБН, цього року – це 16 ДБН, у минулому затвердили 13. Крім того, спільне завдання – зробити процедури розгляду відхилень від ДБН максимально прозорими з максимальною публічністю, усунути існуючі корупційні ризики,», — зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Так, у співпраці з міжнародними партнерами та громадським сектором були внесені зміни до складу секцій Науково-технічної ради (які займаються розглядом відхилень від ДБН) та збільшена присутність незалежної експертної громадськості, підвищено публічність процедур.
Крім того, антикорупційні кроки, здійснені Мінрегіоном у зазначеній сфері, були відзначені у публічному звіті Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції».
Читайте також: Як і коли попередити Управління Держпраці про початок будівельних робіт?
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами minregion.gov.ua.