До виконання робіт на обладнанні, яке вібрує, допускаються особи (оператори машин) не молодші 18 років, які пройшли попередній медичний огляд, мають відповідну кваліфікацію, склали залік з питань охорони праці та ознайомлені з характером впливу вібрації на організм.
Оператори машин, які зазнають у процесі трудової діяльності впливу вібрації, підлягають періодичним медичним оглядам відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, який затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.
Періодичність медичних оглядів визначена Переліком шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників, зазначеного в додатку 4 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246 та становить: для виконання робіт під дією локальної вібрації — 1 раз на рік, для виконання робіт під дією загальної вібрації — 1 раз на 2 роки, також Переліком робіт, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників, зазначеного в додатку 5 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджений наказом МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.
Медичними протипоказаннями (на доповнення до загальних медичних протипоказань) являються:
- облітеруючі захворювання артерій, периферичний ангіодистонічний синдром;
- виражена вегетативно-судинна дистонія;
- аномалії жіночих статевих органів;
- хронічні запальні захворювання матки і придатків;
- висока і ускладнена короткозорість;
- не брати на роботу жінок при перевищенні ГДР вібрації за санітарними нормами на 3 дБА і більше;
- гіпертонічна хвороба на будь якій стадії;
- ішемічна хвороба серця в усіх випадках;
- виражений ентероптоз, грижі, випадіння прямої кишки і жіночих статевих органів;
- поліневрити різної етиології;
- церебральні ангіодистонічні розлади;
- захворювання кістково-м’язової системи.
Джерело: Управління Держпраці