Вимоги до застосування засобів інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання


Вимоги до застосування засобів інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання

Установки з джерелами інфрачервоного випромінювання потрібно експлуатувати із захисною сіткою. Висота підвіски за вертикаллю від вікна випромінювання до поверхні підстилки та горючих предметів має бути не менше ніж 0,8 м, за горизонталлю — не менше ніж 0,25 м.

Установки ультрафіолетового опромінення мають бути віддалені від горючих матеріалів не менше ніж на 1 м і не мають зазнавати механічних впливів.

У разі застосування установок інфрачервоного випромінювання як засобів локального обігрівання, регулювання температури в зоні перебування птиці має здійснюватися автоматично.

На кожному об’єкті, обладнаному випромінювальними установками стаціонарного і пересувного типів, мають бути експлуатаційна документація, інструкції з охорони праці, з надання першої допомоги у разі враження електричним струмом, а також захисні окуляри із світлофільтрами або щитки.

Щоб уникнути ураження очей, забороняється дивитися на ввімкнуте джерело інфрачервоного випромінювання з близької відстані та без відповідних засобів захисту органів зору.

Для підйому установок ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання потрібно використовувати лебідкові пристрої.

Технічне обслуговування, ремонт і очищення випромінювальних установок та зміну висоти підвішування потрібно проводити тільки після повного їх від’єднання від електромережі й охолодження.

Не дозволяється використовувати випромінювальні установки з відкритими струмопровідними частинами.

У разі тривалої роботи ультрафіолетових ламп (під час роботи або одразу ж після опромінення) приміщення потрібно ретельно провентилювати для запобігання накопиченню озону та окису азоту.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Вогневі роботи: хто відповідальний за підготовку
Відповідальним за виконання підготовчих робіт призначаються тільки фахівці виробничого підрозділу конкретного об’єкта. Перелік посадових осіб, відповідальних за виконання підготовчих робіт, ...
Безпека на виробництві — це спільна відповідальність роботодавців і працівників
Кожен із роботодавців зобов’язаний створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці ...