Впровадження концепції «нульового травматизму» на підприємстві


Впровадження концепції «нульового травматизму» на підприємстві

Високі рівні виробничих ризиків проявляються у великій кількості травм різного ступеня важкості. Тому актуальними залишаються заходи з безпеки праці, які розробляються на основі аналізу конкретних ситуацій та умов праці. Їх рекомендовано узгоджувати з професійними спілками або уповноваженими особами від трудового колективу. Метою таких заходів є досягнення безпеки стану об’єкта та безпеки під час виконання працівниками трудових обов’язків.

Ризик є критерієм реалізації небезпеки. Він визначається ймовірністю проявлення небезпеки та ймовірністю присутності людини в зоні дії небезпеки.

Нескінченно малий («нульовий») ризик свідчить про відсутність реальної небезпеки в системі, і, навпаки, чим вищий ризик, тим вища можливість впливу небезпеки.

Залежно від умов виробничої діяльності, заходи можуть включати як технічні й санітарно-гігієнічні, так і організаційні методи та засоби запобігання реалізації небезпечних ситуацій та небажаних подій.

Рекомендовано на кожному підприємстві щорічно розробляти заходи профілактики виробничого травматизму й професійних захворювань, які слід включати в колективні договори, забезпечувати технічною документацією, джерелами фінансування та матеріальними ресурсами.

Управління ризиками — це постійний процес, який передбачає безперервне вдосконалення в галузі безпеки праці.

Докладніше про створення на підприємстві алгоритму оцінювання ризиків читайте у журналі «Охорона праці і пожежна безпека» № 6, 2016

Джерело: редакція журналу «Охорона праці та пожежна безпека»

Придбати журнал із додатком
Придбати електронний журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати вигідний комплект видань