В Україні планують впровадити сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою


В Україні планують впровадити сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою

У проекті змін до ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту» міститься низка сучасних рішень для підвищення пожежної безпеки, зокрема, передбачено застосування систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Відповідні зміни вже затверджені та будуть опубліковані найближчим часом.

«Якщо говорити про пожежогасіння тонкорозпиленою водою – цей спосіб один з найбільш ефективних і має масу плюсів. По-перше, жодне приміщення не буде затоплене або зруйноване від надмірної кількості води при гасінні звичайними способами, а вогонь при цьому буде ефективно ліквідований завдяки спеціальному обладнанню, яке тонко розпилює воду. Також такий метод дозволяє витрачати менше води на гасіння пожежі, а отже, і запасні резервуари води можуть бути меншими і займати менше місця. Тому ми ввели можливість використання таких систем в Україні. Це важливо для безпеки людей», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно зі змінами проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою здійснюється згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 «Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж».

Крім цього, новими змінами передбачається встановлення звукової сигналізації про несправність та додаткові показники щодо готовності роботи систем протипожежного захисту. Це дозволить збільшити ефективність роботи таких систем та швидше виявляти надзвичайні ситуації та реагувати на них.

Зміни до ДБН розроблені фахівцями ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Матеріали до теми


Основні дії в разі виникнення пожежі, пов’язаної з кисневим обладнанням
Якщо виникає пожежа, пов’язана з кисневим обладнанням, необхідно діяти негайно, щоб мінімізувати ризики. Ось кілька основних рекомендацій: Перекрити подачу кисню. ...
Зменшення ймовірності виникнення пожежі при короткому замиканні: які способи доцільно застосувати
Мінімальний переріз провідника напругою до 1 кВ за умовою забезпечення термічної стійкості та за умовою незагоряння при короткому замиканні (КЗ) визначається за виразом ...