2 січня 2019 року обласний центр сколихнула трагедія, що сталася в одній із житлових багатоповерхівок. Через самовільний рух ліфту з відкритими дверима загинуло немовля, рідні не встигли врятувати дитину з візочка, коли ліфт раптово почав рухатись.
Як повідомляв УНІАН, за фактом загибелі дитини відомості до ЄРДР були внесені за ч. 1 ст. 119 (вбивство через необережність) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
У рамках розслідування було затримано директора та співробітника компанії «Міськсумиліфт». Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
За результатами контрольних заходів Управлінням Держпраці у Сумській області анульовано дозвіл ТОВ «Міськсумиліфт» на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі Дозвіл), направлено до суду позовну заяву про застосування заходів реагування до КП «Сумитеплоенергоцентраль» СМР, а саме заборону експлуатації ліфту-вбивці.
У зв’язку із смертельним нещасним випадком Управлінням Держпраці у Сумській області проведено позапланові перевірки підприємств, відповідальних за експлуатацію та технічне обслуговування ліфту. Порушення вимог законодавства з питань охорони праці, зокрема, повторно встановлені (вперше виявлені у ході попередніх планових перевірок підприємств у 2016 році), та ті, що несуть загрозу життю і здоров’ю людей – не повний перелік результатів позапланових перевірок ТОВ «Міськсумиліфт» і КП «Сумитеплоенергоцентраль» СМР фахівцями Управління Держпраці у Сумській області.
Через встановлені у ході перевірок понад півсотні порушень з охорони праці ТОВ «Міськсумиліфт» направлено лист-повідомлення від 22.01.2019 №18-28/06/617/2019 про анулювання Дозволу. Таким чином, підприємству забороняється монтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування устаткування підвищеної небезпеки, а саме: ліфтів (пасажирських, вантажопасажирських, лікарняних, вантажних та малих ліфтів вантажопідіймальністю до 5000 кг із швидкістю до 2 м/с); роботи верхолазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, зварювальні роботи.
У своїй діяльності підприємство допустило порушення ще починаючи з проведення навчання працівників з питань охорони праці. Утім, саме ці працівники є відповідальними за створення безпечних умов при експлуатації ліфтів.
Наразі протягом 10 днів ТОВ «Міськсумиліфт» має повернути Дозвіл Управлінню Держпраці у Сумській області, а також припинити надання послуг із технічного обслуговування ліфтів іншим суб’єктами господарювання.
Ліфти, встановлені у багатоповерхових будинках, можуть експлуатуватися лише за наявності у експлуатуючої організації відповідних дозвільних документів, виданих Держпраці на підставі позитивного висновку технічної експертизи.
Задля Вашої власної безпеки зауважуємо на необхідності безумовного дотримання правил користуванням ліфтом. Ваша обережність та пильність може зберегти життя і здоров’я Ваше, Ваших рідних та дітей!
ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ПАСАЖИРСЬКИМ ЛІФТОМ:
- Для виклику кабіни натисніть кнопку виклику на поверховій площадці.
- Після автоматичного відчинення дверей, переконайтесь в тому, що кабіна знаходиться перед Вами. Увійшовши до кабіни, поверніться обличчям до дверного отвору, пересвідчившись, що нічого не заважає зачиненню дверей.
- Натисніть кнопку потрібного поверху. Двері зачиняться автоматично та кабіна почте рухатись. Якщо двері зачинились, а кабіна стоїть на місці, натисніть кнопку “СТОП”. Двері автоматично відчиняться для виходу.
- Під час руху донизу кабіна може зупинитися на проміжних поверхах для посадки інших пасажирів.
- При перевезенні дитини та дитячої коляски обов’язково тримайте дитину на руках та першими увійдіть з нею до кабіни, після чого завезіть за собою порожню коляску.
- При виході з кабіни спочатку вивезіть порожню коляску, а потім вийдіть самі з дитиною на руках.
- При поїздці дорослих з дітьми до 7 років, першими до кабіни повинні заходити дорослі, а потім діти. При виході – першими виходять діти.
- Перевезення вантажів великих габаритів допускається тільки в присутності обслуговуючого персоналу.
- Для термінової зупинки кабіни натиніть кнопку “СТОП” при її наявності.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- Прикладати зусилля для відкриття та закриття дверей.
- Знаходитись в площині дверного отвору, притулятись до дверей.
- Проїзд дітей віком до 7 років без супроводження дорослих.
- Палити у кабіні, перевозити легкозаймисті речовини та рідини у відкритому посуді, сипучі речовини у відкритій тарі, великогабаритні матеріали.
- Перевантажувати ліфт
- Користуватися ліфтом під час пожежі й землетрусу.
УВАГА!
При зупинці кабіни між поверхами не намагайтесь самостійно вийти з неї – ЦЕ НЕБЕЗПЕНО. Натисніть кнопку “ВИКЛИК”, сповістіть диспетчера про те, що трапилося та виконуйте його вказівки. Про всі несправності сповіщайте обслуговуючий персонал або диспетчера.
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Сумській області та УНІАН