Топ-5 профзахворювань «сидячих» професій
Працівники багатьох професій вимушені значну частину доби просиджувати перед блакитним екраном. Подібна робота змушує людину мало рухатися, багато сидіти і живитися усухом’ятку. Малорухомий, сидячий спосіб життя багатий негативними наслідками для нашого здоров’я.
Як впливає на здоров’я сидячий спосіб життя?
У сучасній медицині виділяють хвороби, характерні для «сидячих» робіт. Передусім це захворювання опорно-рухового апарату: сколіоз, остеохондроз, викривлення хребта. Якщо у вас з’явилося ниюче відчуття в спині, болі в руках і ногах, а також дискомфорт в хребті під час рухів, то пора зайнятися собою. Крім того хворобою сидячого способу життя вважається незадовільна робота суглобів.
Малорухомий спосіб життя викликає хвороби серцево-судинної системи. Серце втрачає витривалість, навіть маленька пробіжка: стає серйозним випробуванням, виникає тахікардія, а та, у свою чергу, може розвинутися в аритмію. Офісним співробітникам доводиться частіше стикатися з різкою зміною артеріального тиску, що, у свою чергу, може привести до інсульту. Проблеми з кровообігом можуть стати причиною варикозного розширення вен, утворення тромбів, що украй небезпечно для усього організму. Через поганий кровообіг в малому тазі може застоюватися венозна кров, що може стати причиною виникнення геморою.
Загрозі піддається і дихальна система. Тут спостерігаються часті бронхіти і різні хвороби легенів. Причина — нестача свіжого повітря. Травна система, також, підпадає під ураження . Може розвиватися гастрит, виразкова хвороба, перитоніт.
Як подолати проблему?
Народна мудрість говорить: «Рух — це життя».
Вставайте з насидженого робочого крісла кожні годину чи півтори, робіть вправи чи танцюйте просто на робочому місця. У транспорті краще не сидіти, а стояти, а ще краще — проходьте хоч частину шляху пішки. Відмовитися від ліфтів і ходити пішки сходами. Повернувшись додому, не займати затишне містечко на улюбленому дивані, а пройтися по найближчому парку.
Необхідно максимально активно проводити дозвілля. Спорт у всіх своїх проявах — один з кращих помічників. Він не лише підтримує тіло у хорошій формі, а й допомагає зняти стрес. Перед початком тренувань завітайте до лікаря Фахівець допоможе підібрати найліпший для вашого поточного стану вид спорту, інтенсивність навантажень, режим харчування.
У журналі «Охорона праці і пожежна безпека» щономера читачів консультує лікар сан-гіг та профпатолог. Читайте докладніше про
- Тонзиліт та його профілактика на виробництві («Охорона праці і пожежна безпека» № 1, 2017)
- Залишитись у світі звуків. Профілактика захворювань органу слуху на виробництві («Охорона праці і пожежна безпека» № 2, 2017)
- Як зберегти здорову шкіру на виробництві («Охорона праці і пожежна безпека» № 3, 2017)
- Бронхіт та його профілактика на виробництві («Охорона праці і пожежна безпека» № 4, 2017)
- Що треба знати про бореліоз, або хворобу Лайма («Охорона праці і пожежна безпека» № 5, 2017)
- Хвороби мандрівників. Чому виникають та як їм запобігти («Охорона праці і пожежна безпека» № 6, 2017)
- Літо без кишкових інфекцій («Охорона праці і пожежна безпека» № 7, 2017)
- Травми очей та їх профілактика на виробництві («Охорона праці і пожежна безпека» № 8, 2017)
- Ботулізм: Чому він призводить до трагедій та як цьому запобігти («Охорона праці і пожежна безпека» № 8, 2017)
- Лептоспіроз. Чому важлива профілактика («Охорона праці і пожежна безпека» № 9, 2017)
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Миколаївській області