Рятувальники провели навчання на заводі з виготовлення мелоконструкцій


Рятувальники провели навчання на заводі з виготовлення мелоконструкцій

Після введення мораторію на перевірку ряду об’єктів, фахівці ДСНС зосередили свою увагу на дотриманні правил пожежної та техногенної безпеки на підприємствах підвищеної небезпеки, а також потенційно небезпечних об’єктах. Одним із вагомих факторів, який впливає на загальний стан безпеки на таких підприємствах залишається проведення спеціальних навчань.

Чергові такі навчання з відпрацювання дій у разі виникнення аварійної ситуації, 28 лютого було проведено на Черкаському підприємстві ТОВ “Метал Інвест”, яке відноситься до потенційно небезпечних об’єктів, а відтак перебуває в центрі підвищеної уваги Управління ДСНС України у Черкаській області.

Метою навчань стала перевірка взаємодії та злагодженості дій підрозділів ДСНС та персоналу підприємства щодо реагування та ліквідації наслідків надзвичайних подій на потенційно небезпечних об’єктах.

За тактичним задумом керівництва навчань, через витік газу на газовій котельні стався вибух та пожежа. Через стрімке поширення вогню виникла загроза розташованим поруч приміщенням та будівлям.

У відповідності до розроблених інструкцій, ще до приїзду на місце події першого пожежно-рятувального підрозділу, адміністрація підприємства подбала про безпеку працюючого персоналу, провівши його евакуацію у безпечне місце. Водночас енергетична служба провела знеструмлення об’єкту, а добровільна пожежна дружина підприємства, стала на боротьбу із вогнем.

Завдяки чітко скоординованим та оперативним діям рятувальників 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини, а також взаємодії з адміністрацією та добровільною пожежною дружиною об’єкту, умовну пожежу вдалося швидко ліквідувати та не допустити додаткового руйнування конструкцій та людських жертв.

Під час аналізу дій усіх служб та розгляду дій інших учасників заходу, керівництво навчаннями внесло зміни до об’єктового плану локалізації та ліквідації наслідків аварій, а також визначило додаткові заходи з підвищення рівня підготовки персоналу підприємства з питань техногенної безпеки та цивільного захисту.

За словами начальника Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС Андрія Хижняка, “Проведення навчань дозволило керівній ланці пожежно-рятувальних підрозділів підвищити рівень взаємодії із адміністрацією підприємства та відпрацювати кілька спеціальних тактичних схем з реагування. Водночас особовий склад чергових караулів, краще вивчив планування об‘єкту, розташування шляхів евакуації та джерел протипожежного водопостачання. Що дозволить у випадку реальної проблеми діяти на підприємстві більш впевнено та ефективно”.

Джерело: pres-centr.ck.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання