Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Прийнято Закон України про затвердження Загальнодержавної соціальної програми

На пленарному засіданні Верховної Ради України 4 квітня 2013 року розглянуто проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки» (реєстраційний №1184 від 27.12.2012). Програма розроблена на виконання статей 4, 19, 32 та 33 Закону України «Про охорону праці» та Плану заходів Генеральної угоди на 2010-2012 роки.

З доповіддю виступив перший заступник Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки Віктор Шайтан, який зазначив, що метою прийняття законопроекту є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та соціальній спрямованості.

Заходи Програми спрямовані на підвищення ефективності системи управління охороною праці; застосування інноваційних технологій у сфері охорони праці та промислової безпеки; підвищення рівня культури безпеки праці; удосконалення системи державного нагляду та громадського контролю за додержанням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку.

Віктор Шайтан наголосив на тому, що виконання відповідних заходів Програми забезпечить соціальний і економічний стан захищеності працівників. Відтак, в результаті виконання Програми слід очікувати: збереження здоров’я та життя трудового потенціалу країни; забезпечення скорочення соціальних і економічних втрат від негативних наслідків на виробництві та сталого зростання національної економіки загалом. Зокрема, у 2018 році очікується зниження коефіцієнта частоти виробничого травматизму із смертельним наслідком до 0,033.

Закон України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки» був прийнятий за основу та в цілому.Розсилка новин