Покарання роботодавця за порушення законодавства про охорону праці


Покарання роботодавця за порушення законодавства про охорону праці

Закон України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» передбачає кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та матеріальну відповідальність у разі порушення законодавства про охорону праці.

За порушення законодавства про охорону праці та невиконання приписів посадових осіб органів виконавчої влади з нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами виконавчої влади з нагляду за охороною праці до сплати штрафу в порядку, встановленому законом.

Сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, від усунення виявлених порушень у визначені строки.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Максимальний розмір штрафу не може перевищувати п’яти відсотків середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

Kрім відшкодування шкоди працівникам (внаслідок нещасного випадку чи професійного захворювання), роботодавець повністю відшкодовує збитки іншим підприємствам, громадянам і державі на загальних підставах у зв’язку з заподіянням шкоди при порушенні вимог охорони праці, пояснила Держпраці.

Раніше писали: Чи проходити повторно медогляд працівнику, що мав відстрочку від мобілізації як особа з інвалідністю?

Джерело: Бухгалтер.ua

Вебінар «Планування роботи СОП 2025: заряджаємо рік на ефективність, дієвість та безпечність»

Матеріали до теми


Зміни у законодавстві з охорони праці: результати введення у дію Постанови № 303 та перегляд процедури медоглядів
Зміни у законодавстві з охорони праці — нескінченний процес, адже у досконалості немає кордонів. Цією роботою на постійній основі займаються ...
Приймальні випробування після реконструкції та модернізації обладнання під тиском
ЗАПИТАННЯ Хто повинен проводити приймальні випробування після реконструкції та модернізації обладнання під тиском?   ВІДПОВІДЬ Згідно з пунктом 4 «Правил ...