Оптимізація збору і використання даних з охорони праці — тема Всесвітнього дня охорони праці в 2017 році


Оптимізація збору і використання даних з охорони праці — тема Всесвітнього дня охорони праці в 2017 році

Прагнучи підвищити увагу до масштабів і наслідків нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з трудовою діяльністю, МОП розглядає охорону праці як один з пріоритетних питань міжнародного рівня і підтримує на всіх рівнях дії, спрямованих на її зміцнення.

Нагадаємо, у вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку на Саміті прийнято Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року (далі – Саміт). Проблематика Саміту охоплювала всі аспекти соціально-економічного розвитку, конкурентоспроможності країн, екологічної та енергетичної безпеки, глобального партнерства для розвитку, а обсяг ґрунтовної підготовчої роботи не мав прецедентів в історії.

Після Саміту перед країнами членами-ООН постали нові завдання адаптації визначених на глобальному рівні цілей та їх моніторингу.

Для того, щоб надати державам-членам МОП сприяння в реалізації цілі в області сталого розвитку № 8, що стосується гідної праці і економічного зростання, і насамперед у вирішенні сформульованої в її рамках завдання – «Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці для всіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб, які не мають стабільної зайнятості», – Міжнародне бюро праці планує видати пакет навчальних матеріалів, що містить актуальну інформацію та методичні рекомендації, застосування яких допоможе державам-членам МОП в організації збору і використання даних з охорони праці.

Оскільки дані щодо нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з трудовою діяльністю, мають важливе значення для їх профілактики, існує нагальна необхідність вдосконалення систем реєстрації і повідомлення, а також збору та аналізу на національному рівні даних з охорони праці. Це дозволить країнам отримати більш надійні показники ефективності національних систем охорони праці та визначити, які пов’язані з охороною праці проблеми в першу чергу вимагають виділення ресурсів, обсяг яких часто буває обмежений.

Оптимізація збору достовірних даних вкрай важлива для визначення пріоритетів та вдосконалення профілактичних програм, що реалізуються як на національному рівні, так і на робочих місцях. Крім цього, уніфікація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить проводити в профілактичних цілях збір і аналіз даних у глобальному масштабі і тим самим мати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.

Джерело: mk.dsp.gov.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Охорона праці і пожежна безпека»
Придбати видання