Охорона праці у формі профілактики ВІЛ та СНІД в хірургічний та стоматологічній сфері


Охорона праці у формі профілактики ВІЛ та СНІД в хірургічний та стоматологічній сфері

Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше існує загроза зараження через кров та інші рідини з видимими домішками крові, сперму, вагінальні виділення.

Джерелом інфекції не можуть бути калові маси, виділення з носа, мокротиння, піт, сльози, сеча, блювотні маси чи слина.

Потенційну небезпеку становлять порізи використаним інструментом, включаючи укол голкою. Небезпечним також є контакт слизових оболонок чи ушкодженої шкіри з кров’ю та іншими біологічними рідинами. При тривалому контакті з інфікованою тканиною, кров’ю та іншими біологічними рідинами – невелика, але все ж існує – ймовірність зараження через неушкоджену шкіру.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Саме тому особливо актуальна така профілактика в хірургічній і стоматологічній області, де ризик передачі виявляється максимальним. Працівникам медичної сфери рекомендується проводити такі заходи: моніторинг робочого столу з дотриманням техніки безпеки для лабораторних проб крові і інструментів; використання тільки продезінфікованих пристосувань; з метою профілактики всі роботи повинні проводитися в одноразових медичних рукавичках; шкірні ушкодження потрібно заклеювати лейкопластиром.

Для проведення операцій важливо користуватися спецодягом, яка, будучи використаною, поміщається в спеціальний контейнер. Сортування брудної білизни та біовідходів повинна проводитися в призначеної для цього кімнаті в спецодязі.

У разі потрапляння крові на слизові, порізи і місця проколу рукавички з ранки видавлюється кров, і ділянку обробляється спеціальним антисептичним розчином. Можливе застосування антиретровірусних ліків в першу добу після передбачуваного інфікування (така профілактика проходить курсом 4 тижні).

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...