На які роботи з газовими балонами підприємство має отримувати дозвіл від органу Держпраці України?


На які роботи з газовими балонами підприємство має отримувати дозвіл від органу Держпраці України?

На підприємстві використовуються балони із стисненими та зрідженими газами (пропан-бутаном, киснем, ацетиленом, аргоном), які поставляються на підприємство, наповнені сторонньою організацією, що має дозвіл на їх транспортування.

На які види робіт підприємству потрібно отримувати дозвіл в територіальному органі Держпраці України згідно з постановою КМУ № 1107 — на «зберігання балонів» чи на їх «спорожнення»?

На підставі п. 11 Додатка 2, п. 2 Додатка 2 та п. 17 Додатка 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 (далі — Порядок № 1107), суб’єкти господарювання, які використовують газові балони в межах своєї виробничої діяльності, мають одержати Дозвіл від Держпраці на виконання робіт із зберігання балонів зі стисненими, зрідженими, отруйними, вибухонебезпечними та інертними газами, їх наповнення, спорожнення та ремонту, а також на монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування та реконструкцію «посудин, що працюють під тиском понад 0,05 МПа», до яких відносяться газові балони.

Дозвіл на безпосередню експлуатацію балонів згідно з Порядком № 1107 не є обов’язковим. Дозвіл від Держпраці на зберігання на підприємстві одного-єдиного газового балона згідно з Порядком № 1107 також не є обов’язковим.

Микола Федоренко, головний державний інспектор Головного управління Держпраці України у Київській області

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Усі видання з охорони праці