Інтеграція у ринок праці: Мінекономіки залучає роботодавців до формування програми працевлаштування


Інтеграція у ринок праці: Мінекономіки залучає роботодавців до формування програми працевлаштування

Мінекономіки підготувало варіанти інтеграції учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок війни, в ринок праці та обговорило їх ефективність з великими роботодавцями. Обговорення відбулося під час онлайнової зустрічі заступника Міністра економіки України Тетяна Бережної з роботодавцями, в якій взяла участь майже сотня представників великих підприємств.

“Один з пріоритетів Мінекономіки — забезпечити інтеграцію учасників бойових дій, ветеранів у ринок праці та підприємництво. Після закінчення війни близько мільйона наших військових повернуться до цивільного життя, і ми вже зараз готуємо програми для їхнього працевлаштування та забезпечення економічної свободи. На сьогодні ми працюємо в трьох напрямках — розвиток ветеранського підприємництва, сприяння працевлаштуванню найманим працівникам, а також запуск програм перенавчання, щоб колишні військові могли отримати нові спеціальності, більш затребувані на ринку праці. Для нас важливо почути думку роботодавців щодо цих програм, та інших, які стимулюватимуть їх брати на роботу наших захисників”, — зазначила Тетяна Бережна.

Читайте також: Чи проводиться атестація робочих місць осіб з інвалідністю?

За її словами, нині вже працює низка активних програм зайнятості, і Мінекономіки розглядає можливості масштабування діючих програм, зокрема щодо збільшення компенсації роботодавцям частини ЄСВ та витрат на оплату праці за працевлаштування ветеранів, осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок війни. Також обговорюється можливість надання роботодавцю компенсації витрат на облаштування робочого місця для особи з інвалідністю.

Своєю чергою, роботодавці акцентували на необхідності посилення програм з перенавчання, зважаючи на нестачу кваліфікованих кадрів, яка відчувається на ринку праці вже зараз. А також висловили підтримку щодо розширення програм компенсації за працевлаштування учасників бойових дій.

Читайте також: Права і свободи осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану

Участь в онлайнзустрічі взяли представники Американської торговельної палати, Асоціації “Укрлегпром”, Спілки українських підприємців, Асоціації рітейлерів України, Об’єднання організацій роботодавців Одеської області, Укрзалізниці, ТОВ «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ», ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ПК ПОЖМАШИНА, АТ “Марганецький ГЗК”, АТ «Фармак», АТ “Вінницяобленерго”, ПАТ “Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат”, АТ “Полтаваобленерго”, АТ «Київмедпрепарат», ПАТ “ЗАВОД ПІВДЕНКАБЕЛЬ”, ПрАТ «РІВНЕАЗОТ» та інші.

Джерело: Урядовий портал

Передплата

Матеріали до теми


В Укренерго заявили, що графіки відключень електроенергії стали справедливішими
Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що у червні графіки відключень електроенергії були змінені, що призвело до зменшення кількості ...
Об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства: заходи безпеки
Під час технічної консультації на робочих місцях комунального підприємства посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності ...