Редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» розпочинає цикл публікацій, присвячених наданню домедичної допомоги постраждалим від нещасного випадку на виробництві. Сьогодні деяким підприємствам доводиться працювати не лише у шкідливих для людини умовах, викликаних техногенними факторами, а й під загрозою бойових дій або терористичних актів.
Отже, у першому матеріалі циклу розглядаються такі питання:
1. Зонування території надзвичайної ситуації
2. Особливості надання домедичної допомоги в різних зонах надзвичайної ситуації
3. Особиста безпека рятувальника при наданні домедичної допомоги постраждалим
4. Покроковий алгоритм дій рятувальника при наданні домедичної допомоги постраждалим
«Тактична медицина та медицина НС мають певні відмінності, зумовлені умовами діяльності та масштабом людських жертв, і мають досить відчутні відмінності з роботою цивільної медицини.
Перш за все, слід враховувати особливості та умови надання допомоги. При виникненні надзвичайної ситуації (а бойові дії — це одна суцільна надзвичайна ситуація) надання медичної допомоги, її об’єм та якість обмежуються обставинами.
Медицина НС у цьому схожа на тактичну медицину. Різниця полягає в тому, що за умов НС вогнище небезпеки здебільшого точно відоме, і є можливість передбачити, хоча би приблизно, подальший розвиток подій. Також є можливість хоч приблизно спланувати логістику пересувань до зони НС рятувальників з медиками та інших необхідних служб, задіяних у ліквідації її наслідків.
Зближує медицину НС і тактичну медицину робота в екстремальних, небезпечних для життя та здоров’я умовах, а також постійна нестача ресурсів і потрібних спеціалістів».
Андрій ПОРОХНИЦЬКИЙ
Більше читайте у № 3 журналу «Охорона праці і пожежна безпека» в рубриці «Школа домедичної допомоги».
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Вас також може зацікавити:
Посібник «Домедична допомога при виробничих травмах і нещасних випадках» Для всіх спеціалістів з охорони праці та пожежної безпеки, а також:
|