Дещо про негативні наслідки епідемії ВІЛ/СНІДу у сфері праці


Дещо про негативні наслідки епідемії ВІЛ/СНІДу у сфері праці

Сьогодні ВІЛ/СНІД став вже не тільки загальновизнаною медичною, а й соціальною і трудовою проблемою. ВІЛ/СНІД негативно впливає на сферу праці, вражаючи найбільш продуктивну частину робочої сили і зменшує прибутки. Він спричиняє колосальні витрати для підприємств усіх галузей економіки – через зниження продуктивності праці, збільшення виробничих витрат і числа випадків втрати кваліфікації та виробничого досвіду.

Нині майже 2/3 ВІЛ-інфікованих становлять молоді люди у віці від 20 до 34 років, – найбільш активна та працездатна частина населення.

 

Негативні наслідки епідемії ВІЛ/СНІДу

Для ринку праці:

– Скорочення робочої сили.

– Нерівномірний перерозподіл робочої сили між секторами.

– Пряма та опосередкована втрата робочого часу.

– Зниження продуктивності праці.

– Обмеження працездатності частини робочої сили.

– Якісна зміна робочої сили.

 

Для підприємств та організацій:

– Додаткові видатки на пошук, найм та підготовку персоналу.

– Втрата кваліфікованих кадрів.

– Скорочення кількості працюючих.

– Психологічна напруга у колективі, пов’язана з нетолерантним ставленням до ВІЛ-інфікованих працівників.

– Вірогідна дискримінація ВІЛ-інфікованих працівників.

Читайте також: Перша психологічна допомога співробітникам у воєнний і післявоєнний час

Сфера праці сьогодні розглядається як один з основних майданчиків протидії поширення епідемії. Беручи до уваги такі фактори, як масовість робочих колективів, кількість часу, який доросла людина проводить на роботі, а також зростання кількості хворих на ВІЛ/СНІД серед працевлаштованих людей, виробниче середовище є стратегічним плацдармом боротьби зі СНІДом. Відповідальні особи на робочих місцях: як роботодавці, так і лідери трудових колективів, мають величезні можливості й могутній потенціал, який можна протиставити страшній навалі ВІЛ/СНІДу.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Політика профілактика ВІЛ/СНІДу.

Досвід країн, які найбільше потерпають від епідемії, засвідчив, що саме системна профілактична робота є одним із найдієвіших механізмів протидії поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Різноманітні наробки у цій сфері були систематизовані, доповнені найкращими практиками та сформовані у систему ефективного захисту працівника на робочому місці. Таку систему профілактичних дій на підприємствах та в організаціях називають політикою профілактики ВІЛ/СНІДу.

Джерело: Управління Держпраці

Посібник «Організація охорони праці від А до Я Покроковий алгоритм дій, підводні камені, рекомендації експерта»

Матеріали до теми


Оприлюднено проєкт постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням»
ПФУ оприлюднив проєкт постанови «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням». Проєкт розроблено ...