Будівництво медзакладів здійснюєтья за новими будівельними нормами


Будівництво медзакладів здійснюєтья за новими будівельними нормами

Норми стосуються нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та в окремих частинах — реставрації.

Із 1 березня всі медичні заклади України мають будувати згідно з новими державними будівельними нормами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури з посиланням на заяву очільника відомства Олександра Кубракова.

Як зазначили в Мінінфраструктури, нові ДБН розробили з урахуванням принципів безбар’єрності, інклюзивності, а також норм організації цивільного захисту та енергоефективності.

“Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію, зокрема щодо: об’ємно-планувальних рішень, інженерного забезпечення, комфортності надання медпослуг як для пацієнтів, так і для медперсоналу, забезпечення повної інклюзивності таких закладів, зокрема для осіб з інвалідністю тощо”, — зазначили в міністерстві.

Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: (063) 590-97-54

Зокрема, норми передбачають наявність біля головного входу медзакладу обов’язково паркомісць для автівок людей з інвалідністю, стоянки для велосипедів та мотоциклів, електрозарядні пристрої для електромобілів, а на території стаціонарів може бути розміщений вертодром. Пацієнтів розміщуватимуть в одномісних чи двомісних палатах з душем.

У Мінінфраструктури зазначили, що норми максимально наближені до європейських стандартів в частині об’ємно-планувальних рішень, вимог до вентиляції, можливості автономного та безперебійного функціонування окремих приміщень за відсутності електрозабезпечення. Також врахували особливості проведення капітальних ремонтів та реконструкції вже існуючих будівель, зокрема, пам’яток архітектури. 

Документи спеціаліста з пожежної безпеки — зручне електронне видання
Замовити: 0 (800) 219-977

Нагадаємо, торік за перегляд державних будівельних норм висловилися в КМВА. Тоді на базі Мінрегіону було створено робочу групу з підготовки відповідних змін до ДБН.

Читайте також:

Джерело: LB.UA

Документи спеціаліста з пожежної безпеки

Матеріали до теми


Ринковий нагляд: інформаційно-роз’яснювальна робота серед користувачів (споживачів) нехарчової продукції
Головний державний інспектор відділу ринкового нагляду провела онлайн-заходи у вигляді інформаційно-роз’яснювальної роботи з деякими суб’єктами господарювання для підвищення обізнаності споживачів ...
Про безпечність нехарчової продукції: основні ознаки
Головною ознакою безпечності нехарчової продукції є наявність маркування знаком відповідності — Знак відповідності технічним регламентам має форму незамкненого з правого ...
Міжнародна співпраця у ринковому нагляді: засоби забезпечення безпеки продукції
Органи ринкового нагляду співпрацюють з відповідними органами інших держав і міжнародними організаціями з питань, пов’язаних із здійсненням ринкового нагляду і ...