Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 11, 2022

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» № 11, 2022

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Роботи з підвищеною небезпекою та управління наземним транспортом: що спільного та як подбати про спеціальне навчання
Спеціальне навчання та перевірка знань відповідних НПАОП. Керування автотранспортним засобом і роботи з підвищеною небезпекою.
Отримайте зразок наказу про затвердження переліків робіт підвищеної небезпеки, для проведення яких потрібне спецнавчання, та робіт, де є потреба у професійному доборі.

Проведення топографо-геодезичних робіт на будівельних та монтажних об’єктах: НПА та заходи з безпеки
Дізнайтеся про інженерно-геодезичні (мета, етапи) та спеціалізовані вишукування. На дотримання вимог яких НПА з ОП треба звернути особливу увагу? Які заходи мають бути зазначені в проєктно-технологічній документації для організації безпечних умов праці?

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності міста Києва — коротко про головне

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Вимоги до стелажів: який НПА регламентує. Алгоритм дій при експлуатації на підприємстві
Вимоги до стелажів, відповідно до діючих НПА. Алгоритм дій при експлуатації стелажів на підприємстві. А також зразки необхідних документів. Усе це отримаєте у статті.

ПАМ’ЯТКА

Як діяти у разі виявлення безпілотного літального апарата (БПЛА)

Ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки. Які доопрацювання потрібні та які зміни відбулися
Необхідна актуалізація НПА відповідно до вимог законодавства. Що треба знати про етапи ідентифікації ОПН? Аналізуємо відмінності між пороговими масами окремих речовин найхарактерніших для ОПН третього класу.

З’ясовуємо: на які з посудин під тиском треба отримувати дозвіл, а на які — ні
Невідповідності у законодавстві, на які треба звернути увагу. Дія пп. 4 п. 2 Технічного регламенту № 1025 на прикладі. У яких випадках не треба отримувати дозвіл на експлуатацію посудин під тиском?

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Створюємо СОП у закладі освіти. Практичні поради
Як призначити відповідальних за охорону праці? Про спецположення з ОП, інструкції, локальні акти. Які документи з ОП розробляють працівники СОП? А також роль наочності в охороні праці закладу освіти.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Як правильно розрахувати кількість первинних засобів пожежогасіння для закладів освіти
Первинні засоби пожежогасіння: на що звернути увагу? Критерії вибору типу та необхідної кількості вогнегасників. Що не так з НАПБ В.01.050-2016/920 і як правильно розрахувати кількість вогнегасників?

Пожежна безпека електромобіля. Про проєкт національного стандарту та дії при загорянні
Нормативно-правове забезпечення пожежної безпеки електроавтомобілів в Україні: що нового? Причини виникнення пожеж в електромобілі. Дії у разі загоряння електромобіля.

ПАМ’ЯТКА

Вимоги пожежної безпеки до електрообладнання у вибухонебезпечних і пожежонебезпечних зонах

Страхування vs Перевірки з техногенної та пожежної безпеки. Яких нововведень очікувати
6 жовтня 2022 р. Верховна Рада України в цілому прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності (законопроєкт № 3361). Тож планується звільнити підприємства із середнім та/або незначним ступенем ризику від проведення планових перевірок техногенної та пожежної безпеки за наявності договору страхування відповідальності.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

Допомога при кровотечах: як діяти, щоб зберегти життя
Правила огляду постраждалого, види та ознаки кровотеч. Оцінюємо ризики та самостійно приймаємо рішення. Як зупинити критичну, незначну або внутрішню кровотечу? Допомога у разі, якщо з рани видніються сторонні предмети.

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога постраждалим при масивній зовнішній кровотечі

Придбати