Про вимоги безпеки під час експлуатації навантажувачів


Про вимоги безпеки під час експлуатації навантажувачів

Існують різні умови безпечного використання навантажувачів. Це залежить від типу застосовуваного складського транспорту.

Правила охорони праці під час експлуатації навантажувачів затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 27.08.2018 № 1220.

 

Вимоги безпеки під час експлуатації навантажувачів

Навантажувачі, що надаються роботодавцем працівникам та використовуються ними за призначенням, мають бути технічно справними і відповідати:

  • вимогам технічних регламентів, за умови виготовлення навантажувачів після дати обов’язкового застосування відповідних технічних регламентів, що поширюються на них;
  • вимогам безпеки до навантажувачів вказані у нормативно-правових актах з охорони та гігієни праці, за умови виготовлення навантажувачів до дати обов’язкового застосування відповідних технічних регламентів, що поширюються на них.

Ризики від впливу основних видів небезпеки, зазначених у  правилах, що можуть виникнути за нормальних умов експлуатації і в разі порушення нормальних умов експлуатації навантажувачів, які становлять загрозу життю та здоров’ю працівників, мають бути унеможливлені або зведені до мінімуму завдяки виконанню запобіжних заходів, спрямованих на унеможливлення прогнозованих ризиків та забезпечення безпеки під час експлуатації навантажувачів.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

Небезпека, пов’язана з експлуатацією навантажувачів

Виокремлюють такі основні види небезпечних чинників, що можуть виникнути під час експлуатації та в разі порушення умов експлуатації навантажувачів:

1) механічні види небезпеки, пов’язані з підіймальними операціями навантажувачами і спричинені падінням вантажу, зіткненням, перекиданням навантажувача внаслідок:

недостатньої стійкості навантажувача;

неконтрольованого завантаження, перевантаження, перевищення перекидного вантажного моменту;

неконтрольованої амплітуди руху механізмів і складових частин навантажувача;

несподіваного або непередбаченого руху вантажу;

невідповідних змінних вантажозахоплювальних пристроїв і тари;

зіткнення декількох навантажувачів або навантажувачів з іншими транспортними засобами;

2) небезпека, спричинена недостатньою механічною міцністю складових частин і деталей;

3) небезпека, спричинена неправильним вибором ланцюгів, змінних вантажозахоплювальних пристроїв та їх неправильним установленням (навішуванням) на навантажувач;

4) небезпека, спричинена неконтрольованим опусканням вантажу механізмом з фрикційним гальмом;

5) небезпека, пов’язана з дією вантажу на працівників (завдавання удару вантажем або противагою);

6) механічні види небезпеки, пов’язані зі складовими частинами навантажувача, з вантажами, що переміщуються, і зумовлені формою (гострі крайки, різальні елементи, частини з гострим кінцем тощо), місцем установлення, масою та стійкістю (потенційна енергія частин, що можуть бути урухомлені під дією сили тяжіння), масою та швидкістю (кінетична енергія частин під час контрольованого чи неконтрольованого рухів), прискорюванням, недостатньою механічною міцністю, що може призвести до небезпечних поломок чи руйнувань, накопиченням енергії всередині навантажувача (у пружних елементах, у рідинах, газах, що перебувають під тиском), порушенням безпечних відстаней.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Вимоги до експлуатації навантажувачів

Навантажувачі всіх типів, за винятком штабелеукладачів із ручним пересуванням, підлягають реєстрації відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух».

Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація та зняття навантажувачів з обліку здійснюються територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

! Експлуатація незареєстрованих навантажувачів забороняється.

 

Штабелеукладачі з ручним пересуванням, що не підлягають реєстрації, обліковуються суб’єктом господарювання, у якого у власності або в користуванні (оренда, лізинг тощо) вони перебувають.

За потреби відновлення втраченого, зіпсованого чи на заміну непридатному для використання журналу нагляду (паспорта) навантажувача, що перебував в експлуатації, суб’єкт господарювання має забезпечити отримання дубліката журналу нагляду або паспорта від виробника.

Суб’єкт господарювання, який експлуатує навантажувачі і змінні вантажозахоплювальні пристрої до них, забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію через організацію належного нагляду, технічного обслуговування, обов’язкового технічного контролю (технічного огляду) та ремонту власними силами або укладає договори з іншими суб’єктами господарювання на виконання зазначених робіт.

Дотримання зазначених вимог є запорукою безпечної експлуатації навантажувачів та збереження життя та здоров’я працівників.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

Комплект «Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» + курс «Охорона праці від А до Я»

Матеріали до теми


Техніка підвищеної небезпеки. Яке виробниче обладнання підлягає первинному технічному огляду
До техніки (обладнання) підвищеної небезпеки належать машини, механізми, устаткування, експлуатація яких пов’язана з підвищеним ризиком для життя та здоров’я працівників ...
Які можуть бути небезпечні виробничі фактори під час робіт на висоті у працівників супермаркету
Про основні небезпечні виробничі фактори під час робіт на висоті говорив головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з ...
Всесвітній день охорони праці 2025: цифрова ера безпеки
За тиждень, 28 квітня, міжнародна спільнота відзначатиме Всесвітній день охорони праці, і цьогорічний фокус, гасло, визначене Міжнародною організацією праці: Революція ...