Компанія ТМ OZON має величезний досвід у співпраці з підприємствами, що працюють в абсолютно різних сферах, з різною кількістю працівників, з дуже шкідливими умовами праці та цілковито нейтральними умовами. Питання вибору засобів індивідуального захисту для працівників підприємств завжди залишається актуальним. З чого почати і як вигідно підібрати захисні рукавички для виконання конкретних операцій? Спробуємо розібратися разом.
Обираємо захисні рукавички: алгоритм дій
1. Потрібно визначити ризики і небезпеки, які існують на даному робочому місці, які хімікати, механічні процеси, додаткові фактори, від чого потрібно захистити працівника.
2. Вибрати рукавички — вивчивши піктограми та захисні властивості, додатково краще проконсультуватися з виробником або постачальником. Є ще невидимі характеристики рукавичок, які відображено тільки в протоколах випробувань. Наприклад, «Бар’єр Екстра» 6-008, Оріон® 6-027, «Хімік®» арт. 6-033 — мають деякі захисні властивості, що в рази перевищують норми ЄН.
3. Обов’язково взяти на випробування 5–10 пар різних рукавичок зі схожими захисними властивостями.
Отже, «Бар’єр Екстра» 6-008, Оріон® 6-027, «Хімік®» арт. 6-033 — які рукавички та за яких умов ми рекомендуємо використовувати. Будемо відштовхуватися від цієї таблиці.
Піктограма / Стандарт EN |
Ризики, що покриваються |
ВИМОГИ ДО ЗАХИСТУ ВІД МЕХАНІЧНИХ ВПЛИВІВ A. Стійкість до стирання (число циклів) (рівень ефективності 0–4) B. Опір порізу (індекс) рівень ефективності 0–4) C. Опір раздиру (Н) (рівень ефективності 0–4) D. Стійкість до проколу (Н) (рівень ефективності 0–4) |
|
ВИМОГИ ДО ЗАХИСТУ ВІД ДІЙ ХІМІКАТІВ ТА МІКРООРГАНІЗМІВ A. Спирти (наприклад, метанол) B. Кетони (наприклад, ацетон) C. Ефіри (наприклад, ацетонітрил) D. Хлоровані вуглеводні (дихлорметан) E. Сірковмісні органічні сполуки (сірковуглець) F. Ароматичні вуглеводні (толуол) G. Аміни (діетиламін) H. Гетероциклічні сполуки (тетрагідрофуран) I. Складні ефіри (етилацетат) J. Насичені вуглеводні (Н-гептан) K. Луги (40% їдкий натр) L. Неорганічні кислоти (93% сірчана кислота) |
А) Рукавички латексні «Бар’єр Екстра» 6-008: рівень захисту — 1.1.1.1.X (EN 388), AKLNO Type B (EN 374) — як бачимо, стійкість до захисту від механічних пошкоджень достатня. І чудовий захист від спиртів, лугів, кислот. Так само ця рукавичка має додаткові захисні властивості від нітрильної кислоти і від перекису водню. Тобто, якщо ви працюєте з цими хімікатами — краще захисту ніж «Бар’єр Екстра» 6-008 НЕ ЗНАЙТИ. При цьому ви отримуєте, з урахуванням широкого розмірного ряду, комфорт латексу. «Бар’єр Екстра» 6-008 унікальна рукавичка на ринку України, маючи товщину 0.7 мм вона забезпечить вам надійний і вигідний захист на тривалий час!
Б) Якщо ж при всіх тих умовах роботи, але потрібен захист від високих механічних руйнувань, наприклад, тертя, тут вже переходимо до нітрилових рукавичок Оріон® 6-027. Це робимо у тому випадку, якщо Вам потрібно захищатися від більш широкого діапазону хімікатів, наприклад, органічних розчинників, нафтопродуктів, масляних фарб, ацетону… Рівень захисту Оріон® 6-027 — 3.0.0.1.X (EN 388), JKLNOT Type A (EN 374)! Тривалий термін служби цієї рукавички обумовлений дуже високим показником по EN 388, на стирання — 3. Це означає, що вони витримують 2000 циклів на стирання. Наприклад, джинси через 1000 циклів стирання перетворюються в пил.
В) Латексні рукавички з неопреном «Хімік®» арт. 6-033 — 3.0.1.0.X (EN 388), AKLNO Type B (EN 374) — маючи практично такі ж характеристики, як і Оріон® 6-027, відрізняються більш високим комфортом експлуатації за рахунок латексу, тобто краще використовувати при тривалій роботі в рукавичках. Особливо важливо звернути увагу на ці рукавички, якщо роботи ведуться при підвищених температурах, при роботі з епоксидними клеями, фарбуванні автомобілів в термопечі, підвищенні температури в результаті хімічних реакцій. Рідкісна властивість захисних рукавичок — витримувати підвищену температуру до 150 °С.
Щоб вигідно обрати рукавички, дотримуйтесь основних правил
- Рукавички повинні надійно захищати від передбачуваних факторів.
- Термін служби повинен бути вище середнього показника.
- Виробник рукавичок повинен бути надійним, що б уникнути неприємних сюрпризів.
- Поєднання показників ціна-якість має приносити підприємству економію в середньостроковій перспективі.
Тому рукавички OZON вже багато років прописані в нормах багатьох підприємств України та є лідерами серед засобів захисту рук!
При роботі з хімікатами, потрібно також використовувати: захисні окуляри і засоби захисту органів дихання (маски, напівмаски з фільтрами).
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!