Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Підбито підсумки місячника безпечного використання газу в побуті


Територіальними управліннями Держгірпромнагляду України підбито  підсумки перевірок та заходів, що проводились протягом жовтня поточного року в рамках місячника безпеки під час використання газу в побуті. 
Особлива увага фахівців територіальних управлінь була спрямована на перевірку комунальних підприємств теплопостачальної системи, спеціалізованих підприємств газового господарства та аварійно-диспетчерських служб, підприємств з обслуговування димовентиляційних каналів (ДВК).  

Під час місячника територіальними органами Держгірпромнагляду було проведено перевірки більш ніж семисот  суб’єктів господарювання. За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 471 посадову особу, в тому числі 98 перших керівників.  Призупинено експлуатацію 348 об’єктів. 

Найбільш поширеними порушеннями є: самовільна заміна мешканцями будинків газових приладів без залучення фахівців спеціалізованих підприємств газового господарства; недостатня комплектація аварійно-диспетчерських бригад; недотримання графіків профілактично-технічних оглядів житлових і комунально-побутових об’єктів тощо.
Балансоутримувачами та власниками житлових будинків не організовано відомчий контроль за дотриманням вимог «Правил безпеки систем газопостачання України». А саме, не втримується періодичність перевірок та прочищення ДВК.
Тривалий час не вирішується питання заміни фізично зношених побутових газових приладів, кількість яких перевищує 8 мільйонів.

З метою підвищення пропаганди безпечного користування газом у побуті серед  населення, теруправліннями Держгірпромнагляду було організовано лекції та семінари в навчальних закладах. В деяких регіонах проведено конкурси дитячого малюнку на відповідну тему. В Дніпропетровській області запроваджено проведення тематичних відео інструктажів, які вже отримали понад півтори сотні громадян

За ініціативою деяких територіальних управлінь, сумісно з органами місцевої влади та спеціалізованими підприємствами газового господарства було складено реєстри «проблемних» абонентів – мешканців з  психічними та фізичними вадами, тих які не допускають до власних приміщень фахівців для проведення планово-технічних  оглядів внутрішньобудинкових  систем газопостачання.  Згідно  з цими переліками проводиться позачергове технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання та обладнання.  

Довідка. В Україні станом на 1 листопада 2012 року при використанні газу в побуті сталося 86 аварій, постраждало 165 осіб, 67 з яких – смертельно. 
Рішенням Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2007 року функції технічного розслідування обставин і причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті покладено на Держгірпромнагляд.
Прес-служба ДержгірпромнаглядуРозсилка новин