Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Яким повинен бути спецодяг

ІНТЕРВ’Ю

Безпека — нагорода небайдужих. Управління системою безпеки праці в групі компаній Smart Energy
Група компаній Smart Energy — лідер у сфері ефективного управління приватними енергетичними активами. А впровадження високих стандартів організації виробництва на всіх рівнях забезпечує виконання вимог безпеки праці. В інтерв’ю для виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» досвідом підприємства з читачами діляться Олександр Паливода, начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища та цивільного захисту Полтавського регіону Smart Energy, та Володимир Побірей, начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища та цивільного захисту Харківського регіону Smart Energy.

Європейські стандарти оцінки ризиків та безпеки виробництва у НАК «Нафтогаз України»
До вашої уваги досвід Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», яке є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу України. З початку пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 на підприємствах Групи Нафтогаз розробили заходи з протидії, попередження та запобігання пандемії. Які саме? Читайте в інтерв’ю з директором з охорони праці, екологічної та виробничої безпеки «Групи Нафтогаз», кандидатом технічних наук Віталієм Зайцем.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Аудити — шлях до вдосконалення
Система охорони праці та екологічної безпеки в ДТЕК Київські електромережі відповідає світовим стандартам — підтверджено аудитом. Досвідом діяльності ділиться з читачами Олександр Ніколайчук, керівник департаменту з охорони праці ДТЕК Київські електромереж. Мова у матеріалі піде про позитивні зміни, що відбулися на підприємстві протягом року.

Охорона праці на підприємствах в умовах пандемії COVID-19
У матеріалі розкриємо такі теми: оцінка професійних ризиків на робочих місцях з урахуванням розповсюдження інфекційних захворювань; метод Risk Score — встановлюємо ймовірність події та серйозність її наслідків; зменшення рівня ризику з урахуванням запобіжних заходів відповідно до ДСТУ ОНSАS 18001:2010.

Координуємо питання з ОП до початку будівництва
Інформація буде важлива для замовників, керівників будівництва, генеральних підрядників, підрядників, субпідрядників. Призначення координаторів з питань ОП. Сертифікація інженерів з охорони праці. Складання плану з ОП будівельного майданчика. Попередня інформація про виконання будівельних робіт.

Безпечна експлуатація прохідницьких люльок
Вимоги безпеки під час експлуатації прохідницьких люльок визначають Правила безпеки у вугільних шахтах. Відсутність відповідної підготовки працівників, а також незадовільний технічний стан прохідницьких люльок, з яких виконуються роботи, стають причиною виникнення нещасних випадків. Про заходи з безпеки праці, що допоможуть зберегти життя та здоров’я працівників, йтиметься у матеріалі.

ПАМ’ЯТКА

Правила мовної безпеки — перекладаємо правильно

Батіг чи пряник або Чому матеріальне заохочення неефективне
Формування організаційної культури в колективі. Рекомендації відомих експертів щодо підвищення мотивації до безпеки. Десять кроків для розвитку системи безпеки. Складові методу «Безпека на основі зобов’язань».

ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА

Ідентифікація потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки
Практичний матеріал, у якому дізнаєтеся як врегулювати питання ідентифікації, паспортизації та обліку ОПН та ПНО та отримаєте приклад послідовності ідентифікації ПНО відповідно до методики. А також, у Живому Журналі - ЗАВАНТАЖУЙТЕ практичні рекомендації щодо ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Як не перетворити інструктаж з ОП для офісних працівників у формальність
Інструктажі для всіх працівників — типові помилки роботодавця. Дізнайтеся, як не звести нанівець управління безпекою праці, а також отримайте практичні поради щодо проведення інструктажів з ОП.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Забезпечуємо ПБ підприємства в осінньо-зимовий період
Проведіть практичні відпрацювання відповідно до планів евакуації людей під час пожежі та перегляньте порядок використання протипожежного оснащення - рекомендації керівникам під час підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період.

ПАМ’ЯТКА

Правила безпеки у разі виявлення вибухонебезпечного предмета

Системи протипожежного захисту: види, призначення та переваги їх улаштування
Про основні напрямки протипожежного захисту, про види та призначення систем протипожежного захисту об’єкта, їх практичне застосування мова йшла в ОППБ № 7-2020. У цьому номері з’ясуємо, як правильно обрати необхідний тип тієї чи іншої СПЗ та чи справді вона потрібна для даного об’єкта.

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Чи має Держпраці видавати роботодавцеві припис за формою Н-9
 Чому потерпілий написав позовну заяву? Рішення судів та повторне розслідування справи . Касаційна скарга та позиція Верховного суду. Фіаско, що має стати уроком. Про хід розгляду резонансної судової справи читайте у матеріалі.

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

ДСНС про вибух у будинку на Позняках

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

ПАМ’ЯТКИ

Домедична допомога при ураженні електричним струмом

Двері на шляхах евакуації 

Розсилка новин