Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ІНТЕРВ’Ю

Держпраці у Міжнародній асоціації інспекцій праці — що зміниться
Державна служба України з питань праці увійшла до складу Міжнародної асоціації інспекцій праці. Про те, як це членство сприятиме зростанню ефективності й результативності інспекції праці в Україні, про реалізацію плану заходів Концепції, співпрацю з МОП, послугу «інтерактивний інспектор», виклики і напрацювання, читайте в інтерв’ю т.в.о. Голови Державної служби України з питань праці Віталія Валерійовича Сажієнка.

ЗАКОНОДАВСТВО. НОВОВВЕДЕННЯ

Самостійні види роботи: надомна та дистанційна. З 16 липня діють типові форми трудових договорів для них
У яких випадках можлива робота без обов’язкового укладення трудового договору, які форми трудових договорів застосовуються, чи повинні роботодавці проводити інструктажі з питань охорони праці при укладанні трудового договору про дистанційну або надомну роботу, читайте тут.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Пожежна безпека елеваторів: «больові точки» та дії персоналу
Як автоматика мінімізує ризики загоряння в зерносушарках? Безпека зернових складів: на що звернути увагу? Практичні поради: як запобігти виникненню пожеж на елеваторі? Зразки документів, що полегшать роботу.

ПАМ’ЯТКА

Порядок дій працівників при пожежі в сушарці

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Блискавкозахист будівель і споруд: влаштовуємо самостійно чи довіримо професіоналам?
Які нормативні вимоги до улаштування блискавкозахисту будівель і споруд і як влаштувати працездатну та ефективну систему блискавкозахисту, читайте тут.

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Які функції не входять до обов’язків спеціаліста з ОП
Інженер з охорони праці та безпеки руху — чи можна поєднувати дві різні посади? Контроль безпеки виробництва та санітарний контроль — яка роль служби ОП? Що обрати роботодавцю: фахівців з виробничого контролю чи аутсорсинг?

Протипожежний чи пожежний? На що мають звернути увагу відповідальні особи
Пожежна безпека чи протипожежна безпека, протипожежна охорона чи пожежна охорона — що не так із цими термінами та які ризики для підприємства? Як нормативні документи зобов’язують займатися протипожежною безпекою, а до відповідальності притягують осіб, винних у порушенні вимог пожежної безпеки?

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Метод, який допоможе знизити ризики та запобігти виникненню травм
Для знаходження причин інцидентів на виробництві, успішно зарекомендував себе метод картографування. Він дозволяє знайти всі причини, які так чи інакше призвели до виникнення проблеми. В результаті з’являються різноманітні можливості, щоб зменшити ризики та запобігти травмам. Про метод, в основу якого покладено «5 чому» — дізнавайтеся тут.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Актуальні питання пожежної безпеки на АЗС
Нормативне регулювання забезпечення пожежної безпеки. Чи всі місця, де встановлено паливороздавальні колонки, є АЗС? Оснащення АЗС первинними засобами пожежогасіння. Дії у випадку пожежі та відповідальність за забезпечення ПБ.

ПАМ’ЯТКА

Організаційні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки в адміністративноофісних приміщеннях

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Якщо повідомлення про нещасний випадок не надійшло до Держпраці — проблеми для потерпілого та фінансові втрати для підприємства
Про обставини трагедії, які залишилися не розслідуваними, чому справу не призначали до розгляду більше 2-х років та чи перебував електрозварник Н. у трудових відносинах з Товариством, де виконував зварювальні роботи з монтажу каркаса та отримав важкі ушкодження головного мозку, йшлося в ОППБ № 7-2021. Хто винен у настанні нещасного випадку та чи вдалося потерпілому отримати втрачений внаслідок каліцтва заробіток, йтиметься далі.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин