Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Portwest Cooling 360°: вирішення проблеми теплових ударів і зниження працездатності у спеку

МЕДОГЛЯД

Здорові співробітники — найкращий капітал підприємства

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

Завдання № 1 — зберегти життя і здоров’я працівників
Для збереження життя і здоров’я людини, необхідно правильно й своєчасно надати їй домедичну допомогу. Для цього важливо завчасно отримати знання та навички з надання такої допомоги. Про практичні рекомендації читайте в липневому інтерв’ю з Олегом Картавим.

ПАМ’ЯТКА

Практичні рекомендації щодо розміщення наборів першої допомоги

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Актуально для спеціаліста з охорони праці

ISO/PAS 45005:2020 — новий стандарт, що допоможе знизити ризики виникнення і поширення COVID-19
Людство зіштовхнулося з суттєвим викликом — пандемією коронавірусу (COVID-19), яка швидко поширилася світом. Міжнародна організація зі стандартизації (International Organization for Standardization — ISO) в рекордні терміни, силами фахівців Технічного комітету ISO/TC 283 «Менеджмент охорони здоров’я і безпеки праці» (Occupational health and safety management), розробила міжнародний стандарт ISO/PAS 45005:2020 «Управління охороною здоров’я та безпекою праці. Загальні рекомендації щодо безпечної роботи під час пандемії COVID-191»). Цей стандарт було опубліковано у грудні 2020 року. Чому підприємствам, установам, організаціям варто опрацювати та впровадити його вимоги — дізнавайтеся тут.

Діє нова форма декларації МТБ — варіанти дій для оформлення
Нова форма та два способи подачі. Яку інформацію має зазначити роботодавець? Два шляхи проведення аудиту охорони праці. Відповідальність за виконання робіт без Декларації. Відповіді знаходьте в цьому матеріалі.

Які функції не входять до обов’язків спеціаліста з ОП
Є функції, які не входять до обов’язків спеціаліста з охорони праці, але нерідко роботодавець наполягає на їх виконанні. Саме тому спеціалістам з ОП доводиться займатися роботою, яку вони виконувати не повинні. Тож, які дії повинні виконувати роботодавці і на які питання мають звернути увагу спеціалісти з охорони праці, щоб не працювати «за себе й за того хлопця», дізнайтеся з першої статті циклу матеріалів.

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Особливості розслідування випадків гострих професійних захворювань
Редакція звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням надати роз’яснення щодо розслідування випадків гострих професійних захворювань. Пропонуємо до прочитання відповідь директора департаменту з питань праці Держпраці Володимира Гончарука.

Страховий експерт Фонду — чи варто боятися перевірок?
З якою метою страхові експерти здійснюють перевірки? Що таке «подання» і чим загрожує його невиконання? Поцікавтесь планом перевірок і ви знатимете чого чекати, а також спірні питання встановлення та розслідування гострих профзахворювань — читайте в статті.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Колективний договір VS Державні норми безоплатної видачі ЗІЗ для установ охорони здоров’я
Норми безоплатної видачі ЗІЗ регулюються колективним договором. На що має звернути увагу роботодавець, розробляючи нормативний акт щодо ЗІЗ? Практичний кейс щодо оцінки ЗІЗ перед їх вибором. Чи можна використати відмінені Типові галузеві норми як методичні рекомендації для включення їх в колективний договір? Дізнавайтеся з матеріалу.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Розрахунок робочого часу та витрат на здійснення огляду вогнегасників
Ефективність витрат на забезпечення охорони праці та пожежної безпеки того чи іншого підприємства повинна бути обов’язково економічно обґрунтована необхідністю виконання заходів, спрямованих на підвищення рівня безпеки. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, скільки часу та грошей витрачається на огляд вогнегасників і як ці витрати оптимізувати.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Якщо повідомлення про НВ не надійшло до Держпраці — проблеми для потерпілого та фінансові втрати для підприємства
Обставини трагедії, які залишилися не розслідуваними. Чому справу не призначали до розгляду більше 2-х років? Чи перебував потерпілий у трудових відносинах з Товариством? Хто винен у настанні нещасного випадку? Деталі в статті.

ПАМ’ЯТКА

Що мають знати працівники за результатами навчання з питань техногенної безпеки

Розсилка новин