Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Персональний багатогазовий детектор

ІНТЕРВ’Ю

Працювати безпечно — можливо!
«У ризикоорієнтованій системі управління фахівець з охорони праці — це експерт та підтримка керівника компанії», — зазначає член Міжнародного інституту управління ризиками і безпекою IIRSМ та технічний експерт інституту безпеки та гігієни праці IOSH (Великобританія), керівник напрямку охорони праці та промислової безпеки Компанії «МЕТІНВЕСТ ХОЛДИНГ» Павло Окара. В його інтерв’ю для виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» ви дізнаєтеся про позитивний бік нового законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі» та про складнощі, які можуть виникнути після його прийняття, про досвід впровадження ризикоорієнтованого підходу і заходів, спрямованих на поліпшення здоров’я і безпеки праці, отри маєте рекомендації для ідентифікації небезпек та інше.

Заходи протидії лісовим пожежам — наше спільне завдання
Яка нині ситуація з пожежами в Україні? Яких збитків завдали дії громадян? Яких заходів необхідно вжити, щоб захистити ліс від пожежі та яка відповідальність очікує на громадян і посадових осіб за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, читайте в інтерв’ю Голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Віталійовича Болоховця для нашого журналу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Подбайте про проведення аудиту ОП
Який документ регулює процедуру проведення аудиту?Чи може підприємство проводити аудит власними силами? 8 кроків проведення внутрішнього аудиту та зразки документів. Зразок форми висновку за результатами проведеного аудиту — про все це дізнавайтеся зі статті.

ПАМ’ЯТКА

Навчання з пожежної безпеки

Аудит ОП проводить третя сторона. На що звернути увагу
У статті відповідаємо на такі питання — Коли проводити аудит охорони праці? Шість питань, на які потрібно звернути увагу при виборі аудитора! Що передбачити в договорі з аудиторською компанією?

Домедична допомога. Як діяти сьогодні і на які зміни очікувати
У матеріалі дізнаєтеся про дії керівника підприємства чи уповноваженої ним особи задля зниження ризику втрати здоров’я працівником через нещасні випадки. Комплектацію аптечки домедичної допомоги на виробництві. Нову статтю щодо надання домедичної допомоги в проєкті Закону України.

ПАМ’ЯТКА

Алгоритм дій з надання домедичної допомоги постраждалим

Протипожежна декларація — ви маєте про це знати
Про те, чому підприємство зобов’язане подавати Декларацію, на що необхідно звернути увагу під час здійснення господарської діяльності та відповідальність за її здійснення без Декларації, йшлося в ОППБ № 5-2021. Продовжуємо публікувати найпоширеніші запитання, що стосуються протипожежної декларації, відповіді на які ви маєте знати.

ВІДПОВІДАЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Долучайтеся до обговорення проєкту Методичних рекомендацій

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Дієві поради щодо організації проведення та оформлення інструктажів з питань охорони праці
Як правильно організувати проведення інструктажів, вести Журнал реєстрації вступного інструктажу та скільки має бути журналів реєстрації інструктажів з питань ОП на робочому місці, ми докладно розповідали в ОППБ № 5-2021. Який вид інструктажу обрати, на що звернути увагу під час проведення інструктажів? Як здійснюється запис про проведення інструктажів? Хто несе відповідальність?

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Об’єкти з масовим перебуванням людей. Як запобігти пожежі та правильно організувати евакуацію
Як обмежити поширення вогню на об’єктах із масовим перебуванням людей, хто відповідає за утримання вогнезахисного покриву та як оформити акт перевірки відповідності вогнезахисту і не тільки, детально розповідалося В ОППБ № 5. Про важливість, у комплексі протипожежних заходів, належного стану евакуаційних шляхів і виходів, підготовку відповідних планів евакуації та інструкцій, йтиметься у статті.

Заклади оздоровлення та відпочинку без пожеж. Як цього досягти
У матеріалі дізнаєтеся про вимоги до чергового персоналу закладів оздоровлення та відпочинку, про що мають знати мешканці цих закладів та про нормативні документи, на які повинні звернути увагу керівники закладів чи призначені ними відповідальні особи.

ПАМ’ЯТКА

Правила пожежної безпеки для жителів бази відпочинку

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

Календар-планер на ІІІ квартал 2021 року інженера з охорони праці служби охорони праці для середніх та малих підприємств

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Чому суд задовольнив позов про заборону робіт лише частково
Для того, щоб наші читачі не повторювали аналогічних помилок, звернули увагу на всі тонкощі фіксації порушень під час здійснення перевірок та зверненні до суду, розповімо про негативний досвід у справі, про яку йтиметься далі.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин