Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ІНТЕРВ’Ю

Соціальний діалог — як важливий інструмент, що застосовний навіть у часи війни
Як сьогодні проєкт Міжнародної організації праці «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» співпрацює з Мінекономіки та Держпраці, які завдання постали перед проєктом у часи коли Україна долає російську агресію, як співпрацює сьогодні проєкт з підприємствами, про безпечну працю, соціальний діалог та багато іншого в інтерв’ю Жолта Дудаша, менеджера проєкту МОП за фінансування ЄС.

Зміни в підході до організації роботи в умовах воєнного стану
Редакція виробничо-практичного журналу «Охорона праці і пожежна безпека» звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням прокоментувати актуальні питання сьогодення.
Пропонуємо до прочитання відповіді на поставлені запитання, зокрема, щодо забезпечення працівників і роботодавців консультаціями та технічними порадами з додержання вимог законодавства з питань праці; змін в організації трудових відносин в Україні та питання розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану; про запобігання порушенню трудових прав медичних працівників; про питання реєстрації декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці від в. о. Голови Державної служби України з питань праці Ігоря Анатолійовича Дегнери.

Відбудова держави — ще один фронт. Безпека праці набуває нового значення
Про роботу Конфедерації роботодавців України, зважаючи на агресію Росії, про виклики, що пов’язані з виробничим та трудовим потенціалом, які постали сьогодні перед державою, про релокацію підприємств, безпеку працівників під час війни та в повоєнний період, оптимізацію трудових відносин і не тільки — в інтерв’ю Олексія Валентиновича Мірошниченка, президента Конфедерації роботодавців України.

ПАМ’ЯТКА

Дії в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру

МОНІТОРИНГ ЗАКОНОДАВСТВА

ПАМ’ЯТКА

Правила поведінки в умовах викиду (виливу) аміаку

ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ

Порядок надання домедичної допомоги постраждалим в умовах бойових дій/воєнного стану
Втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України від 16 червня 2014 р. № 398 та набув чинності наказ МОЗ «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» від 9 березня 2022 р., яким серед інших, затверджено Порядок надання домедичної допомоги постраждалим в умовах бойових дій/воєнного стану.

ПАМ’ЯТКА

Дії при виявленні предмета схожого на вибуховий пристрій

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Безпечна експлуатація сільськогосподарської техніки в умовах воєнного стану
Безпечне виконання робіт у сільськогосподарському виробництві регламентують Правила охорони праці у сільськогосподарському виробництві, що затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 № 1240. Про основні заходи безпеки, зокрема й в умовах воєнного стану, читайте в цьому матеріалі.

ЗІЗ для виробничого персоналу, що використовуються під час НС
Захист населення в умовах надзвичайних ситуацій, включаючи ті, що можуть виникнути під час воєнних (бойових) дій, регулює Кодекс цивільного захисту України. Згідно зі ст. 20 КЦЗ суб’єкти господарювання мають забезпечити відповідно до законодавства своїх працівників засобами колективного та індивідуального захисту.

ПАМ’ЯТКА

Як надати допомогу потерпілим у разі скидання фосфорних бомб

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Захисні споруди. Захист населення від небезпечних факторів під час воєнних дій
Фонд захисних споруд цивільного захисту, як засіб колективного захисту. Яке майно необхідне для укомплектування захисної споруди? Утримання та позначення місць розташування. Використання захисних споруд в умовах війни.

ПАМ’ЯТКА

Як захиститися від смогу

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Подбайте про ЗІЗ для працівників житлово-комунального господарства
Про нормативну та матеріальну бази забезпечення ЗІЗ працівників ЖКГ. Перелік ЗІЗ та забезпечення ними працівників, професії яких не зазначені у Нормах ЖКГ, а також понад встановлені норми. Аутсорсинг спецодягу — альтернатива закупівлі.

ПАМ’ЯТКА

Дії, якщо ви, рятуючись, рухаєтеся задимленим приміщенням

ПАМ’ЯТКА

Як захиститися від дії хлору

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Як подбати про безпеку при розбиранні будівель і споруд

Розсилка новин