Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ТЕМА НОМЕРА

Готовність та реагування на пандемію: фокус на безпеці та здоров’ї на роботі
Визнаючи, який великий виклик постає перед урядами, роботодавцями, працівниками та світовою спільнотою загалом, зважаючи на боротьбу з пандемією COVID-19, Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі цього року зосередить увагу на спалахах інфекційних захворювань на роботі, приділяючи особливу увагу пандемії COVID-19.

КОРОНАВІРУС: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ

Застосовуємо ЗІЗ при COVID-19

Профілактичні заходи для недопущення поширення коронавірусу COVID-19 на підприємстві
Зважаючи на поширення випадків захворювання на коронавірус COVID-19 в Україні та відсутність у деяких підприємств можливості перейти на дистанційну роботу, відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці безпечні умови праці та забезпечити необхідні профілактичні заходи відповідно до обставин, що змінюються.

ПАМ’ЯТКА

COVID-19: рекомендації щодо використання ЗІЗ

КОРОНАВІРУС: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ

Ефективність масок і респіраторів для запобігання COVID-19
Більшість досліджень з оцінки захисної ефективності медичних масок у порівнянні з фільтрувальними респіраторами проводилися в умовах розповсюдження грипу або інших інфекційних захворювань, які за своїми характеристиками відрізняються від COVID-19. Це не дозволяє надати однозначну оцінку їх захисній ефективності для запобігання коронавірусної інфекції COVID-19. У цій статті наводяться дані, що базуються на лабораторних дослідженнях, думках експертів та реальній практиці.

ПАМ’ЯТКА

Коли використовувати медичну (процедурну) маску, а коли фільтрувальний респіратор FFP3

ДОСВІД ПІДПРИЄМСТВ

Запобігання аваріям, нещасним випадкам і профзахворюванням в АТ «ДНІПРОАЗОТ»
АТ «ДНІПРОАЗОТ» — одне з найбільших підприємств хімічної промисловості України. Про впровадження сучасних принципів і методів керування діяльністю відповідно до вимог міжнародних стандартів на підприємстві, особливості організації навчання з ОП для працівників підприємства та створення безпечних умови праці на кожному робочому читайте у статті.

ІНТЕРВ’Ю

Оцінка ризиків — постійний та систематичний процес
До вашої уваги досвід єдиного підприємства в Україні, де одночасно використовуються відкритий та підземний способи видобутку руди. ПРАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» входить до групи компаній Метінвест та спеціалізується на видобутку, переробці та виробництві сировини для металургійної промисловості. Надзвичайно складна специфіка роботи передбачає неабияку відповідальність за безпеку праці під час видобутку та на виробництві. І тут вже відповідальним за охорону праці доводиться бути стратегами, працювати на випередження небезпеки.

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога при деяких видах ран

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Ергономіка — необхідність чи розкіш?
В минулих номерах ми вже зазначали, що ергономіка комплексно вивчає особливості виробничої діяльності людини в системі «людина–техніка–довкілля» задля підвищення її ефективності, безпеки та комфорту. З огляду на оптимізацію умов праці, облаштування робочих місць з використанням ергономічних рішень дозволить роботодавцю підвищити ефективність праці, а працівникам — працювати в комфортних умовах.

Газозварювальні роботи: мінімізуємо професійні ризики
Якими документами визначаються постійні місця проведення робіт? Особливості допуску зварників до тимчасових місць роботи. Вимоги до персоналу, який виконує зварювальні роботи, а також зразок заповнення наряду-допуску та журналу реєстрації. Відповіді отримаєте у матеріалі.

Як уникнути небезпек, працюючи з хлором та каустичною содою
Враховуючи значну кількість хлору, який використовується та зберігається на підприємствах України, а також одночасність виробництва хлору і каустичної соди, в минулому номері ми розповіли про основні ризики, що несуть ці небезпечні хімічні речовини, і заходи безпеки та гігієни праці під час роботи з ними. А цього разу акцентуємо увагу на організації перевезень хімічних речовин відповідно до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, а також діях за перших ознак витоку хлору та у разі впливу на працівника.

Оперативне обслуговування електроустановок
Які нормативні документи визначають вимоги безпеки? Чому роботу в діючих електроустановках мають виконувати лише спеціально підготовлені електротехнічні працівники? Які організаційні заходи, пов’язані з обслуговуванням електроустановок, а також обов’язки відповідальних осіб.

ПАМ’ЯТКА

Розмір пожежного покривала

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Скасувати наказ управління Держпраці через суд роботодавцю не вдалося
Про обставини справи та оскарження висновків спеціальної комісії, наказ управління Держпраці в області, який намагалися скасувати розповімо у статті. Чи буде проведене додаткове спецрозслідування нещасного випадку?

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Відповідальність за пожежну безпеку закладів та установ освіти
Про основну документацію з пожежної безпеки для навчальних закладів, інструктажі для обслуговуючого персоналу, вимоги до облаштування будівель і приміщень системами автоматичної пожежної сигналізації розповідалося в минулому номері. Цього разу мова піде про відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки та дії у разі виявлення ознак пожежі, ми надамо зразки необхідних наказів та інструкцій, які можна легко завантажити із ЖЖ.

ПАМ’ЯТКА

Порядок дій персоналу у випадку виникнення (виявлення) пожежі

ПОЖЕЖНА ТА ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА

Готуємось до проведення перевірок стану пожежної та техногенної безпеки
У минулому номері було докладно розписано По рядок проведення перевірок відповідно до вимог закону, зазначено, яким чином здійснюються планові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, вказано, що може стати підставою для позапланових заходів. Залишилось розібратися, на що слід звернути особливу увагу, готуючись до перевірки.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин