Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Хімстійкі захисні рукавички: фактори вибору

Інтегруйте це! На ринок виходить Elipse Integra!

ІНТЕРВ’Ю

Нова школа охорони праці — знання і практичні навички з фокусом на результат
«Нова школа ОП» — хочете знати, яким чином здійснюватиметься перехід більшості фахівців в «нову школу», яким буде спеціаліст з безпеки праці через 5 років, що робити, щоб ризик-орієнтована система запрацювала як слід та про багато іншого? Читайте квітневе інтерв’ю з Дмитром Григоренком.

ПАМ’ЯТКА

Дії персоналу складу в разі виявлення загоряння лакофарбувальних матеріалів

Асоціація українських виробників та постачальників ЗІЗ — саме час об’єднувати зусилля
У 2020 році, після тривалого обговорення, за ініціативою основних виробників та постачальників ЗІЗ в Україні, було вирішено створити професійну Асоціацію. Впровадження європейських стандартів, а також зростання свідомості роботодавців та працівників повинні сприяти покращенню ринку засобів індивідуального захисту. Про це і не тільки, докладно розкажуть в інтерв’ю представники Керуючої ради Асоціації.

ДОСВІД КОМПАНІЙ

Курс на ефективне впровадження міжнародних стандартів у Групі Нафтогаз
Розслідуємо інциденти: алгоритм дій. Порядок проведення ідентифікації небезпек та оцінювання ризиків. Прикладне рішення в допомогу: єдина система моніторингу процесів з охорони праці, екологічної та промислової безпеки. Ділимося з читачами напрацюваннями Компанії щодо підвищення рівня безпеки праці

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Чи можливо інструктажі з охорони праці проводити дистанційно?
Які інструктажі і як провести дистанційно, щоб не порушити вимог законодавства? Як бути з підписом працівника, який проходив інструктаж дистанційно? Чи має зберігатися запис (аудіо-, відео-) інструктажу? Подробиці в цьому матеріалі.

ПАМ’ЯТКА

Випробування та вимірювання опору ізоляції проводів, кабелів і заземлювальних пристроїв

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Застосовуйте нові знаки безпеки вже зараз — не очікуючи приписів контролюючих органів
Значення знаків безпеки не можна применшувати, адже вони є одним із різновидів засобів колективного захисту працівників. Коли у людини немає часу на обдумування власних дій — саме знаки безпеки підкажуть правила поведінки в певній ситуації. Про зміни, що відбулися із введенням в дію ДСТУ EN ISO 7010:2019 та які нові знаки необхідно використовувати для забезпечення безпеки людей, дізнаєтеся з цього матеріалу.

ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ

Постанова КМУ № 77 набрала чинності 3 березня: що змінилося?
Удосконалений Порядок № 1107 передбачає збільшення переліку робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявності дозволу, переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, експлуатація яких вимагає наявності дозволів, змінено перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації тощо.

Що нового у Правилах пожежної безпеки в Україні (згідно з наказом МВС № 830)
Наказ МВС № 830 — детально про зміни у нормативно-правових актах із питань пожежної безпеки. На що мають звернути увагу відповідальні посадові особи, готуючи зміни до відповідних НПА? Про основні зміни та проблеми, що стосуються Правил пожежної безпеки в Україні, читайте у матеріалі.

З 4 березня посилено відповідальність за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки
Докладно про розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки, за початок роботи новоутворених підприємств без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки і не тільки дізнаєтесь із матеріалу.

З 26 січня набрав чинності Наказ МВС № 765. Як тепер обирають тип і необхідну кількість вогнегасників
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження змін до Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників» від 28 жовтня 2020 р. № 765. Тож які критерії вибору типу та кількості вогнегасників діють з 26 січня 2021 р., дізнаєтеся з цього матеріалу.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Готуємося до перевірки стану безпеки та гігієни праці
Детально про контрольні заходи Державної служби України з питань праці: чого боятися і як вчинити? Що можуть перевірити інспектори Держпраці і як підготуватися до перевірок, щоб уникнути штрафів? Продовжуємо надавати вам практичні поради та знайомити з переліком питань, які у фокусі уваги, зважаючи на наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці» від 27 жовтня 2020 р. № 2161, який діє із 6 січня 2021 р.

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Якби їх вчили так, як треба… Незнання закону призводить до судової тяганини
Про недоліки, що були допущені під час розслідування та кваліфікації нещасного випадку в одному з підрозділів Національної поліції України та пов’язану з цим судову тяганину дізнаєтесь у статті.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин