Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ТЕМА НОМЕРА

Викоренити насильство та домагання у сфері праці
Раніше в Україні не було системного підходу щодо того, аби охопити всі питання, пов’язані з насильством і домаганням у сфері праці. Відсутність законодавчого закріплення цих понять зв’язує руки юристам у спробі допомогти працівникам, які постраждали. Як ратифікація Україною Конвенції МОП № 190 допоможе викорінити насильство у сфері праці? Про це в інтерв’ю для нашого видання розповість Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук.

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Нові окуляри uvex megasonic — необмежений огляд!

ПОДІЇ

V Міжнародний галузевий форум
Форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», який відбувся 11 березня у Полтаві, дав учасникам можливість поспілкуватися, поділитися успішним досвідом, ознайомитися з інноваціями в галузі, новітніми технологіями і можливостями.

ДОСВІД ПІДПРИЄМСТВ

Особлива увага — запобіганню аваріям, нещасним випадкам і профзахворюванням
АТ «ДНІПРОАЗОТ» — одне з найбільших підприємств хімічної промисловості України. Це багатопрофільне підприємство, яке є провідним постачальником хімічної продукції. Впровадження сучасних принципів і методів керування діяльністю відповідно до вимог міжнародних стандартів, особливості організації навчання з ОП для працівників підприємства, створення безпечних умов праці на кожному робочому місці — про все це читайте в статті.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Як уникнути небезпек, працюючи з хлором та каустичною содою
Враховуючи значну кількість хлору, що використовується та зберігається на підприємствах України, розглянемо основні небезпеки та заходи безпеки і гігієни праці.

Посвідчення з електробезпеки для інспектуючи працівників
Щорічно працівники підприємств мають проходити навчання з галузевих правил безпечної експлуатації електротехнічного чи електротехнологічного обладнання та установок. Чи мають проходити відповідне навчання і перевірку знань працівники, котрі займаються перевірками, інспектуванням? Чи повинен інспектуючий працівник, який здійснює перевірку стану охорони праці, мати визначене Правилами посвідчення з електробезпеки?

Ергономіка — необхідність чи розкіш?
У цій статті мова піде про чотири кроки до покращення ергономічності робочого місця та зменшення ймовірності травмування.

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ

Розробляємо наряди-допуски згідно наказу Мінсоцполітики від 4 липня 2019 року
Заключна частина статті про положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки та необхідні документи. Нагадаємо, в ОППБ № 1, 2 та 3-2020 надано зразки форм акта-допуску, наряду-допуску та журналів їх реєстрації, зазначені обов’язки осіб, відповідальних за безпечне проведення робіт.

ПАМ’ЯТКА

Розмір пожежного покривала

ПОЖЕЖНА ТА ТЕХНОГЕННА БЕЗПЕКА

Готуємось до проведення перевірок стану пожежної та техногенної безпеки
Як здійснюються планові заходи з державного нагляду? Що може стати підставою для позапланових заходів? Відповіді на запитання отримайте у цьому матеріалі. А також — план перевірок на 2020 р.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Експертиза протипожежного стану: чи обов’язково її проводити?
Керівники і власники підприємств, установ та організацій зобов’язані виконувати всі нормативні вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки. У разі недотримання норм законодавства вони можуть понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Відтак, продовжуємо тему необхідності та доцільності проведення експертизи протипожежного стану, розпочату в ОППБ № 3-2020.

Відповідальність за пожежну безпеку закладів та установ освіти
Забезпечити безпеку учнів шкіл та ліцеїв, студентів коледжів і вишів від надзвичайних ситуацій, якими є пожежі, — обов’язок керівників цих закладів та педагогічних колективів. Як зробити, щоб класи й аудиторії були приведені у відповідність до вимог пожежної безпеки та надійно захищені від подібного лиха?

КОЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ

Засоби колективного захисту: економічна доцільність і соціальний обов’язок
Про доцільність застосування засобів колективного захисту працівників та чому їх застосування все ж є економічно вигідним.

ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ

Набрав чинності новий Технічний регламент обладнання, що працює під тиском
23 січня 2020 р. набрала чинності постанова Кабінету міністрів України від 16 січня 2019 р. № 27 «Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском». Одночасно втратила чинність попередня. Якими мають бути дії роботодавця, якщо виробниче обладнання не відповідає вимогам безпеки та захисту здоров’я під час його використання працівниками?

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Замість соціального захисту — судова тяганина
У цьому номері розповімо про конфліктну ситуацію та судову тяганину під час кваліфікації нещасного випадку, що трапився в ході виконання службових обов’язків в одному з регіонів України.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога у випадку кровотечі

Розсилка новин