Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

«Хімік®» арт. 6-033 — рукавички багатоцільового призначення

GVS Filter Technology — нові продукти в області фільтрації!

ІНТЕРВ’Ю

Заявляйте про себе, об’єднуйтесь, дійте — результати не забаряться
Європейське співтовариство з охорони праці (ESOSH) — це професійна асоціація спеціалістів з виробничої безпеки, що поширює найкращі світові практики та розвиває компетенції з безпеки та гігієни праці. «У це важко повірити, але багато вимог українського законодавства у сфері охорони праці далекі від реальної безпеки. Лише за умови державної дерегуляції і підвищенні зацікавленості роботодавця у створенні безпечних умов праці, держава та роботодавець працюватимуть на єдиний результат — збереження життя і здоров’я людей», — зазначає в цьому інтерв’ю голова правління ESOSH Ольга Богданова.

Будівництво. Оцінка професійних ризиків на робочому місці. Прості, але ефективні заходи
«Якщо ви керуєте невеликою будівельною організацією та добре знаєте процес виробництва, ви можете самостійно провести оцінку ризиків на вашому підприємстві. Для цього зовсім не треба бути експертом з виробничої безпеки», — зазначає в інтерв’ю начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку управління Держпраці у Хмельницькій області Валерій Закотянський. Про прості, але ефективні заходи, читайте далі.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Врахуйте ці 9 питань у позачерговій перевірці знань з охорони праці
Позачергове навчання та перевірка знань працівників і посадових осіб — важлива складова профілактики виробничого травматизму. Але перш ніж розглядати це питання — зверніть увагу на 9 моментів, які допоможуть вам вибудувати систему навчання для перевірки компетентності працівників в сфері охорони праці.

ПАМ’ЯТКА

Навчання керівників з питань цивільного захисту та техногенної безпеки

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Убезпечте офіс від вогню. Про складні речі простими словами
З ОППБ № 2-2021 читачі дізналися як аналізувати ризики виникнення пожеж в офісних приміщеннях за конкретних умов аби не допустити загоряння. Ця стаття дозволить читачу зрозуміти, як убезпечити майно та людей від негативних наслідків пожежі, а у випадку жорстких та рішучих дій — виключити можливість виникнення пожеж в офісних приміщеннях.

Після 11 березня всі сертифікати відповідно до OHSAS 18001 не діють
12 березня 2018 року вийшов новий міжнародний стандарт ISO 45001-2018 «Системи менеджменту безпеки праці та охорони здоров’я. Вимоги та настанови щодо використання». Документ замінює OHSAS 18001. Встановлений трирічний перехідний період, протягом якого організації мали оновити свої системи управління охороною та гігієною праці, та адаптувати їх до вимог нового стандарту ISO 45001, закінчився. Як бути далі — дізнаєтесь з цього матеріалу.

ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ

Постановою КМУ від 5 січня 2021 р. внесено зміни до Порядку розслідування нещасних випадків
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників» від 5 січня 2021 р. № 1 внесено зміни до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 і Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 498.

ДОКУМЕНТИ З ОП

Безпекова основа. Перелік документів з ОП, які мають бути на підприємстві
Документація з охорони праці має бути розроблена на підприємстві в повному обсязі, відповідно до вимог законодавства, штатного розкладу та видів виконуваних робіт. Про те за якими ознаками класифікують документацію з охорони праці, яка документація має бути у служби охорони праці підприємства та про розпорядчі документи, що регламентують процеси діяльності й створюються у випадках передбачених нормативними актами, йшлося в ОППБ № 2-2021. Далі завершимо тему розпорядчої документації з ОП та розповімо, що необхідно знати спеціалісту з охорони праці.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Готуємося до перевірки стану безпеки та гігієни праці
Що можуть перевірити інспектори Держпраці і як підготуватися до перевірок, щоб уникнути штрафів? Продовжуємо надавати вам практичні поради та знайомити з переліком питань, які у фокусі уваги, зважаючи на наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю Державною службою України з питань праці» від 27 жовтня 2020 р. № 2161, який діє із 6 січня 2021 р.

РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ

Жертви чужої недбалості та власної необачності
В травні 2020 року під час проведення реконструкції каналізаційного колектора в одному з обласних центрів мученицькою смертю загинув один з тамтешніх жителів Г., з яким будівельна організація перед цим уклала цивільно-правовий договір на виконання певного виду робіт, інша особа — працівник сторонньої організації — отримав важкі травми. Про те, що стало причиною групового нещасного випадку, а також чиї дії, чи бездіяльність призвели до трагедії, розкажемо далі.

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

Календар-планер на ІІ квартал 2021 року інженера з охорони праці служби охорони праці для середніх та малих підприємств

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин