Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

Моніторинг законодавства

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Безпечна експлуатація обладнання, що працює під тиском

ЕКСПЕРТ РЕКОМЕНДУЄ

ISO 45001:2018 — рецепт успішного подолання викликів бізнесу в сучасних умовах
Інструмент для визначення контексту організації. Як керівництво має встановити, впровадити та підтримувати політику в сфері ОЗБП? Які переваги отримає підприємство від впровадження стандарту? Відповіді на запитання, що стосуються ISO 45001:2018 та цікавлять читачів нашого видання, дізнавайтеся з цього матеріалу.

ІНТЕРВ’Ю

Впровадження європейських норм із БЗР. Довіра — основа результативної взаємодії
Про подальші кроки реалізації Проєкту МОП, співпрацю з Держпраці та Мінекономіки, про проєкт закону з БЗР, перехідний період, подолання негативних явищ у сфері праці, Програму гідної праці для України на 2020–2024 роки читайте в інтерв’ю Жолта Дудаша, менеджера проєкту МОП за фінансування ЄС.

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Особливості охорони праці в холодну пору року
Законодавчі вимоги питання безпеки праці в холодну пору року. Обов’язки роботодавця щодо створення безпечних умов праці. Дотримання працівником особистої безпеки. Дії у разі настання нещасного випадку на підприємстві.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Попереджений — значить захищений. Відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони праці
За які порушення вимог ОП передбачено притягнення до адміністративної відповідальності? Види порушень, відповідальні особи та рівень кримінальної відповідальності. Хто може застосовувати дисциплінарні стягнення та порядок їх застосування? Матеріальна відповідальність: обмежена чи повна?

ПАМ’ЯТКА

Організаційні заходи із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19

Підготовка працівників до дій у надзвичайних ситуаціях

Охорона праці жінок: про що треба знати роботодавцям
На жаль, багато жінок не знають про свої права та часом, за життєвих обставин, ладні працювати на будь-яких умовах. Але особи, що допускають порушення законів про працю та інших НПА про охорону праці, вимог законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, мають пам’ятати, що важкі умови праці для жінок на підприємстві протизаконні та загрожують значними штрафами. Як роботодавцям не зазнати збитків через порушення — дізнавайтеся тут.

Пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці. Як роботодавцю уникнути штрафу та суду
Хронометражні спостереження: які дії треба виконати? Оформлюємо Карту умов праці, протокол та наказ про затвердження результатів чергової атестації за зразками. Яке покарання очікує за ненадання відповідних пільг та компенсацій?

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Готуємося до перевірок з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки
Перевірки: як це закріплено законодавчо? Як дізнатися про перевірку підприємства? Яка періодичність заходів, хто затверджує перелік питань та які документи треба підготувати для перевірки? Про перевірки ДСНС та як до них підготуватися — дізнавайтеся з цього матеріалу.

ПЕРЕВІРЯЄМО ЗНАННЯ З ПБ

Тестові завдання з пожежної безпеки

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Приховати трудові відносини з потерпілим не вдалося
Обставини та причини нещасного випадку. Розгляд справи судовими інстанціями. Чому аргументи апеляційної скарги були не на користь позивача. Про роль Держпраці у встановленні справжніх причин нещасного випадку.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Очікувати на планові та позапланові перевірки чи ні?
Проведення заходів органами державного нагляду (контролю): кого можуть перевірити. Чи можливе продовження строку здійснення позапланового заходу? Річні плани перевірок на 2022 рік. Дізнайтеся чи планують перевірити ваше підприємство!

Розсилка новин