Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Обережно хімія! Як вигідно підібрати хімічно стійкі рукавички

ДОСВІД КОМПАНІЙ

Пожежі в агропромисловому комплексі. Як уберегти врожай, техніку та працівників галузі від вогню
У статті читайте про вимоги протипожежного режиму, тимчасове зберігання і ремонт самохідних машин у польових умовах, а також отримайте зразок таблиці оформлення інцидентів, що виникли під час пожеж.

ІНТЕРВ’Ю

Соціальний захист застрахованих осіб у разі інфікування COVID-19
Ми звернулися до виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України з проханням прокоментувати запитання, які турбують наших читачів. Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з директором виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Тетяною Олександрівною Михайленко.

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: продовження терміну дії документа
Як на строк дії дозволу впливає порушення його умов роботодавцем? Дізнайтеся про зміни до постанов КМУ № 725 і № 1107 та зміни до Порядку, які набрали чинності у 2020 році. Чи вважаються дійсними дозволи, що були видані до набрання чинності новою постановою? Дізнайтеся з матеріалу.

ПАМ’ЯТКА

Правила мовної безпеки — перекладаємо правильно

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Експертна оцінка проєктів систем протипожежного захисту — чому це важливо
Читайте про — базове законодавче підґрунтя та що необхідно для створення проєкту. Експертиза чи експертна оцінка: як не помилитися у виборі? Надійна СПЗ: в чому секрет?

ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Аналіз саморятівників, як засобів цивільного захисту, на ринку України
Вимоги законодавства щодо ЗІЗОД для саморятування. Недоліки ізолюючих та фільтруючих саморятівників. Які переваги фільтруючих саморятівників? Вартість саморятівників різних виробників.

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЗІЗ: порядок забезпечення та відповідальність роботодавця
У матеріалі читайте про: законодавчі вимоги щодо забезпечення працівників ЗІЗ, врахування ризиків для обґрунтування вибору та використання, періодичне випробовування та перевірка придатності, відповідальність за порушення вимог щодо ЗІЗ.

ПАМ’ЯТКА

Правила безпеки в холодну пору року

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Зігріти кожного. Комфортні умови роботи в холодний період року
З настанням холодного періоду року спостерігається зростання кількості травм, переохолоджень, обморожень, захворювань серед працівників підприємств. Найбільше зазнають впливу небезпечних факторів у холодний період року такі види діяльності, як робота на відкритому повітрі, у приміщеннях, що не обігріваються, на транспортних засобах, пов’язана з пересуванням до об’єкта обслуговування, охоронна діяльність. Як подбати про комфортні умови роботи працівників, їхню безпеку та здоров’я, дізнаєтесь з цього матеріалу.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Враховуйте ергономічні рекомендації для вибору ручного інструмента
Як вирішити завдання розробки та вибору ручних інструментів? Чотири кроки принципу TILE. Ефективність конструкцій ручного інструмента — на що звернути увагу?

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Правила пожежної безпеки по-австрійськи
За даними пожежної служби Австрії1, в країні щорічно відбувається близько 25 тисяч пожеж, з яких 40% припадає на підприємства та організації різної форми власності. Правила протипожежного захисту в Австрії не регулюються єдиним законом, який розповсюджувався б на всі федеральні землі. На сьогодні в країні діє більше 100 правових актів загального значення та 9 земельних законів, які тією чи іншою мірою регулюють питання забезпечення протипожежного захисту. Про правила протипожежного захисту, що діють в Австрії, та які вимоги висуваються до роботодавців читайте далі.

ПАМ’ЯТКА

Навчання з охорони праці. Газопостачання

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Попри те, що директор був лише замовником, відповідальності за трагедію уникнути не вдалося
Вчергове розбираємося у деталях розслідування нещасного випадку. Передумови, обставини та наслідки нещасного випадку. Висновки комісії зі спеціального розслідування. Причини скоєння злочину проти безпеки виробництва. Докази вини директора встановлені в судовому засіданні.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Попередження пожеж під час зберігання та обслуговування транспортних засобів
Нормативні документи, що регулюють забезпечення ПБ. Пожежна безпека: хто і за що відповідає? Передбачаємо пости ТО і ТР. Вимоги до влаштування оглядових канав і естакад.

Ефективні заходи для безпеки на залізничному транспорті
Залізничний транспорт — вимоги ПБ. Алгоритм дій під час перевезення небезпечних вантажів. Хто відповідає за ПБ під час вантажно-розвантажувальних операцій? Допуск до роботи осіб, які не пройшли спец навчання.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

ПАМ’ЯТКА

Домедична допомога постраждалим при травматичній ампутації кінцівки

Розсилка новин