Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Експертна оцінка проєктів систем протипожежного захисту — чому це важливо
У читачів журналу є можливість отримати вичерпну відповідь, чому експертна оцінка проєктів систем протипожежного захисту так важлива, з першоджерел. Адже установа, яку очолює автор статті, спеціалізується на: інспектуванні (оцінці відповідності) у сфері пожежної безпеки, зокрема й щодо систем протипожежного захисту; експертизі проєктів на будівництво та експертній оцінці проєктів та окремих розділів проєктів, включаючи будь-які протипожежні заходи та системи протипожежного захисту; навчанні з питань пожежної безпеки посадових осіб та працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою.

ПАМ’ЯТКА

Перевірка електроінструмента

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Відхилення від вимог будівельних норм у сфері ПБ. Вирок чи ковток свіжого повітря?
Законодавче підґрунтя та механізм погодження — як діяти і куди звертатися? Аналіз відхилень від вимог ДБН протягом 2018–2020 років та загадкові «червоні списки» — про все це дізнавайтеся зі статті від наших експертів.

ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ

Особливості нового Технічного регламенту ЗІЗ
У статті — обов’язки суб’єктів господарювання — на що звернути увагу; три сценарії відповідальності в разі виникнення нещасного випадку та зміни в процедурі оцінки відповідності ЗІЗ.

ПАМ’ЯТКА

Правила мовної безпеки — перекладаємо правильно

БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Організація безпеки складів, як частини логістичної інфраструктури
Надзвичайно важливо подбати про організаційні, технічні та технологічні рішення зі створення безпечних та здорових умов праці на складах, що є частиною логістичної інфраструктури. Спеціалізація складу значно впливає на вимоги щодо ступеня протипожежного захисту складських приміщень. Які аспекти мають бути враховані для забезпечення необхідного рівня пожежної безпеки на складах? Дізнавайтеся з матеріалу.

Аналіз кращих практик. Рекомендації щодо підвищення ефективності системи управління безпекою праці
У цій статті зроблена спроба об’єднати думки фахівців та надати рекомендації щодо підвищення ефективності системи управління безпекою праці. З цієї метою були проаналізовані різні джерела інформації, які дали змогу сформувати уявлення про застосування тих чи інших інструментів та їх дієздатність для підвищення безпеки праці на робочих місцях.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

Що варто знати про медичний огляд водіїв
Медичний контроль в залежності від кількості працівників. Чи зобов’язаний ліцензіат контролювати стан здоров’я водіїв? Шляхи здійснення передрейсових та післярейсових оглядів. Вимоги до медпрацівників, що проводять огляди водіїв. Відповіді на всі ці питання знаходьте у статті.

Відповідальність роботодавця за медогляд працівників
Правові підстави проведення медогляду. Обов’язки роботодавця при проведенні медоглядів. Чи можуть результати медогляду бути оскаржені? Яка відповідальність за не проведення медогляду? Поради від юриста знайдете у цьому матеріалі.

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Організаційні заходи із забезпечення ПБ у лікувальних закладах
Порядок організації ПБ та встановлення протипожежного режиму. Проведення протипожежних інструктажів з обслуговчим персоналом. Застосування первинних засобів пожежогасіння. Зразки документів з ПБ. Отримайте вичерпну інформацію та практичні рекомендації у цій статті.

Ефективні заходи для безпеки на залізничному транспорті
Серед причин виникнення пожеж на залізничному транспорті називають занедбаний стан рухомого складу, аварійний стан проводки та електрообладнання, нехтування вимогами пожежної безпеки. На що звернути увагу керівникам та відповідальним особам дізнаєтесь зі статті.

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Як нерозуміння норми документа та неуцтво спровокували 12-річну тяганину
Як тілесні ушкодження, отримані на роботі, стали причиною інвалідності? Чи визнали нещасний випадок пов’язаним з виробництвом? Які аргументи учасників справи та рішення Верховного Суду. Дізнайтесь про хід розслідування непростої справи.

РОБОТА З ДОКУМЕНТАМИ

Як розробити інструкцію з ОП. 8 кроків у допомогу
Зважайте на 8 кроків для розробки інструкцій з ОП та отримайте зразки форм, які можна використати для розробки інструкцій з ОП.

Плануємо роботу з охорони праці на рік
Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцеві, який може доручити функціональне управління її діяльністю іншій посадовій особі, наприклад, головному інженерові. Робота служби охорони праці підприємства має здійснюватись відповідно до плану роботи. Зі зразком річного плану роботи з охорони праці маєте можливість ознайомитися у цьому матеріалі.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД

Пожежна безпека в державних та приватних компаніях Франції
А чи знали ви, що з 2015 р. у французькому законодавстві з пожежної безпеки діють нові вимоги щодо мінімального обов’язкового обладнання приміщень на випадок їх загоряння. За недотримання цих та інших вимог пожежної безпеки власники будівель (керівники підприємств, установ, організацій) притягуються до адміністративної відповідальності у вигляді суттєвих штрафів, а у випадках, що потягли за собою смерть людей чи завдання значних матеріальних збитків — до кримінальної відповідальності. Знайомтеся з досвідом інших країн у серії статей в рубриці Міжнародний досвід.

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Розсилка новин