Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Архів номерів

Презентаційний випуск

ЗМІСТ ЖУРНАЛУ

ІНТЕРВ’Ю

Пожежна та техногенна безпека. На яких змінах наполягає УСПТБ
Про проблеми у сфері пожежної безпеки та шляхи їх вирішення, створення саморегулівних організацій, реформу та забезпечення пожежної безпеки об’єктів і житлового сектора територіальних громад, про добровільну пожежну охорону, аудит і не тільки — в інтерв’ю Бориса Станіславовича Платкевича, голови правління УСПТБ.

Вакцинація та інші елементи епідемічної безпеки бізнесу
Чи потрібно перед вакцинацією проводити медичний огляд працівників? Якими мають бути дії роботодавця, якщо працівник відмовляється від вакцинації від COVID-19? З а рахунок яких коштів фінансується проведення профілактичних щеплень? Про досвід консультування великого бізнесу, запуск і супровід корпоративних санітарно-епідеміологічних служб і не тільки — в інтерв’ю Вадима Арістова.

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Удосконалюємо систему захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій
Важливою складовою реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є забезпечення безпеки громадян. Значущі для населення повноваження передаються на найближчий до громадян базовий рівень влади — в об’єднані територіальні громади. Одним з основних завдань Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у процесі реформування, є вдосконалення системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій саме на базовому рівні місцевого самоврядування. Як отримати необхідні консультації з важливих питань, підготувати відповідних фахівців, отримати методичні матеріали з питань організації та реалізації заходів цивільного захисту?

ПАМ’ЯТКА

Що мають знати працівники за результатами навчання з питань техногенної безпеки

ВАЖЛИВО ЗНАТИ

План з охорони праці будівельного майданчика. Координатори з питань ОП — скільки та як призначити
Які вимоги необхідно врахувати під час складання плану з охорони праці будівельного майданчика? Хто може виступати в ролі координаторів та які завдання має виконувати? Чи можливе суміщення обов’язків двох координаторів однією людиною?

ІНФОРМУЮТЬ ПОСАДОВІ ОСОБИ

Сучасна платформа надання послуг ДП «УкрНДНЦ» впроваджує нову стратегію розвитку
В ОППБ № 9-2021 була опублікована стаття «Як не наразитися на штраф. Скільки має бути журналів з пожежної безпеки?» в якій, серед інших, згадувалося болюче питання стандартизації в Україні. Редакція звернулася до Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості. Пропонуємо до прочитання відповідь генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Олега Швидкого.

Реєструйте декларацію відповідності МТБ онлайн
Редакція звернулася до Державної служби України з питань праці з проханням докладніше розповісти про надання електронної послуги з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Пропонуємо до прочитання відповідь заступника голови Держпраці Алли Горбатюк.

ДОСВІД ЕКСПЕРТА

Організовуємо на підприємстві навчання та перевірку знань з питань охорони праці правильно. Досвід і зразки документів
Про організацію навчання з питань охорони праці, перевірку знань працівників та видачу посвідчень йшлося в ОППБ № 9-2021. Про особливості спеціального навчання, навчання і перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб, поради експерта щодо проведення інструктажів — читайте тут. Окрім порад, отримайте зразки документів, що допоможуть вдосконалити процес проведення інструктажів з питань ОП, організацію безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки та планування роботи фахівців з охорони праці.

В ДОПОМОГУ СПЕЦІАЛІСТУ З ОП

Тестові завдання з охорони праці

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ. СУДОВА ПРАКТИКА

Майстер визнав свою вину. Нещасний випадок можна було попередити
Які факти з’ясувалися під час свідчень причетних до нещасного випадку осіб? Чи визнано нещасний випадок кримінальним правопорушенням? Постанова суду. Кого і яким чином покарали?

ПЛАНУЄМО РОБОТУ З ОП

Моніторинг законодавства

Календар-планер на ІV квартал 2021 року інженера з охорони праці служби охорони праці

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА

Зовнішнє протипожежне водопостачання. Правильно утримуємо та перевіряємо технічний стан
Для ліквідації масштабних пожеж, в якості основної вогнегасної речовини, використовується вода. Забезпечення безперервної подачі води, в необхідній кількості до місця пожежі, є головною умовою успішного гасіння. Для дотримання цієї умови влаштовуються джерела зовнішнього протипожежного водопостачання: пожежні гідранти, природні водойми або штучні пожежні резервуари, водонапірні вежі та градирні. Як, для оперативної ліквідації пожеж, підтримувати експлуатаційну придатність джерел протипожежного водопостачання?

ВІДПОВІДАЄМО. ТОП-100 ЗАПИТАНЬ ДО ЕКСПЕРТІВ

Чи можна зменшити кількість пожежних гідрантів на підприємстві

Яку освіту повинен мати працівник, щоб працювати зварювальником?

Як визначити, до якої категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою належать приміщення та будівлі підприємства

Розсилка новин